Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nemzetközi gazdaság és gazdálk...

Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszak jó választás lenne?

Figyelt kérdés

Az alapszakom nem közgazdász, de kreditátviteli kérelemmel valószínűleg felvennének.

Az szimpatikus ebben a szakban, hogy a tanterv alapján sok rajt a közgazdasági, elemzős jellegű tantárgy, tehát nem egy kimondottan üzleti szak. Illetve a makroökonómia, mikroökonómia tanáraim is ilyen mesterszakot végeztek.



2022. febr. 26. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

mi az alapszakod?


már lejárt a kreditátviteli eljárás a szeptemberi képzésekre.

2022. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
minimálbér ez így kb
2022. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Hát én megkérdeznék egy fejvadászt, hogy hova vesznek fel egy ilyen diplomával a McDonaldson kívül.
2022. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

" Illetve a makroökonómia, mikroökonómia tanáraim is ilyen mesterszakot végeztek."


Ha tanárként akarsz éhenhalni akkor tényleg jó választás.

2022. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem tanárként dolgoznék..


#1

Ezt mégis hogy érted? Nem járt le.

"A fenti dokumentumokat ezen az űrlapon tudod benyújtani 2022. május 13-ig"

[link]


"Felvételi jelentkezés az Egyetem felé, és a kreditelismerési kérelem benyújtási határideje:

KKK mesterképzési szakjai esetén: 2022. március 20. "

[link]

2022. febr. 26. 21:00
 6/11 A kérdező kommentje:
MNB-be mennék, a Monetáris Tanácsba.
2022. febr. 26. 21:01
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Nagy tervek, célok. Oda pl jó, de az MT tagságot alapvetően nem a diploma határozza meg, tkp bármelyik közgazdász szak jó, hanem az, hogy mit csinálsz diplomaszerzést követő 20 évben.
2022. febr. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, jó.

Multikhoz eltudsz vele menni.


Szinte bármilyen területre jó (beszerzés,logisztika,audit...stb)

2022. febr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha célirányosan MNB, akkor viszont az MNB Intézet NG mesterképzésére mennék (meg egyébként is jóval erősebbnek tűnik mint a többi, lehet ismered azt is, csak nem linkelted).

[link]

Nagyon kétlem, hogy az NG-n végzettek éhen halnak vagy a Mekiben végzik.. 😀

2022. febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen mesterre járok, nem-közgáz alapvégzettséggel. Alapvetően azért mentem erre, mert ide több kreditet elfogadtak, mint pénzügy mesterre, ami a másik opció volt, meg ez nem is annyira metekos. A két szak között egyébként elég nagy az átfedés, legalábbis nálunk, az első évben szinte ugyanazok a tárgyak vannak, utána jönnek be kicsit nemzetközisebb tárgyak.

Most is az alap szakmámban dolgozok, nem tudom hova mehetnék csak NG-vel, mert úgy érzem, hogy ezt is tanultam kicsit, meg azt is, de nagy szakértője nem igazán vagyok sem a számvitelnek, sem a vállalati pénzügyeknek, sem az adózásnak :D

Mondjuk ez kb minden szakkal így van, ahol most dolgozom, ott sem nagyon veszem hasznát az egyetemen tanultaknak.

2022. febr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!