Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nemzetközi gazdálkodás diplomá...

Nemzetközi gazdálkodás diplomával +mesterszak, nyelvtudás el lehet helyezkedni külföldön?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok, és egyébként melyik gazdasági szakon lehet legkönnyebben munkát találni pld Ausztriában? Nyilván nem könnyű az sem.

2013. febr. 18. 21:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%

Persze.

A mekiben krumplisütőnek minden további nélkül ;)

2013. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Az büfé szak. Tanulj valami igazit.
2013. febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Ja és az emberek nem mesterszakkal akarnak elhelyezkedni. Először elhelyezkedsz a diplomával, és utána csinálsz egy releváns, szakmádba illő masterst. Sok mesterkurzusra kifejezetten kitétel 3-5 év munkatapasztalat, hiszen máskülönben értelmetlen.
2013. febr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
ezzel ausztriába elmész takarítani...ahogy 8 osztállyal is..csak beszéld a nyelvüket ez a lényeg...
2013. febr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy visszakérdezek, hogy diplomával ha kimész egyből eléd raknak valami nagy melót. Tudom, hogy az iskolában ezt mondják, de van az meg valóság.

Én éltek kint Dublinban, és Londonban, hogy mennyit ér ott a diploma? Semmit.

Takarításhoz elég, recepciós lehetsz, krumplist sütni a mekiben elég.

Legalábbis én csak ilyen emberekkel találkoztam, akik közt volt, magyar, lengyel, szlovák.

Ez csak két olyan ország, ahol a helyi diplomások a világ legjobb sulijaiba járnak, jártak. Nem véletlen 8000-10000 euró egy szemeszter.

De dolgoztam olyan lánnyal, aki Svájc egyik legjobb hotel sulijában végzett, mégis a recepción ácsorgott.

2013. febr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha ez büfészaknak minősül akkor miért itt a legmagasabb a bekerülési határ? Megindokolnátok, hogy ezzel miért nem lehet munkát találni?
2013. febr. 19. 19:23
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
azért magas a ponthatár mert sokan jelentkeznek..olyan mint a művelődésszervező..büfészak az is semmit sem ér
2013. febr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#6

Azért magas a bekerülési határ, mert az összes perspektíva nélküli valódi szakmát tanulni nem akaró erre a szakra megy mert kb amikor leadod a jelentkezésed már gyakorlatilag a kezedben van a diploma, mert olyan egy nulla a színvonala. Ennek megfelelően tudatlan embereket dobálnak ki onnan ezért nem kellenek sehova. Mármint az túlzás hogy sehova a mekibe pont az ilyenekre vadásznak.

2013. febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
melyik gazdasági szaknak van akkor értelme és hitele?
2013. febr. 19. 20:59
 10/17 anonim ***** válasza:
Pénzügy és számvitel.
2013. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!