Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyire éri meg...

Szerintetek mennyire éri meg fogászati vagy állatorvosi asszisztensnek tanulni?

Figyelt kérdés
Elhelyezkedés, fizetés szempontjából. Elsősorban azok érdekelnének, akik mondjuk ebben a szakmákban dolgoznak és belelátnak, hogy milyen munkát végeznek.
2022. febr. 28. 07:27
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván függ a lehetőségeidtől. Ha egyébként jó képességű vagy, szorgalmas vagy és meglenne a lehetőséged arra is, hogy egyetemre menj, akkor inkább fogorvos, állatorvos legyél, mert már 2-3 év után annyit fogsz keresni, amennyit egy asszisztens soha az életben.

Ebből a szempontból nem éri meg, mert nem nagyon van hosszútávon fejlődési lehetőség (sem szakmailag, sem fizetés szempontjából), ráadásul vállalkozóként sem tudod csinálni, csak alkalmazottként, mindig ki leszel szolgáltatva valakinek. Ha viszont nincs B opció, és a szakma is érdekel, akkor messze nem a legrosszabb választás.

2022. febr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van állatorvos asszisztens ismerősöm, nem jelentik be rendesen, a fizetés is sz.r (200 netto Budapest) 9-10 órát van benn mert a dokik 2* 4 órát rendelnek (közbe van egy óra kajaszünet) és a rendelés után még neki kell összetakarítani, holnapra mindent előkészíteni stb, miután a doki hazament. Ráadásul szombat délelőtt is kell dolgoznia, alig akarják elengedni szabira mert nincs másik asszisztens. Amúgy meg lenézik, ugráltatják, inkább mindenes (takarít, kakát pucol, adminisztrál, telefont vesz fel, kiküldik ebédért, stb) sok szakmai dolga nincs pedig elvégezte a megfelelő szakképzést amit az Állatorvosi Egyetem tart. Persze lehet vannak jobb helyek is, de mivel a legtöbb állatorvosi rendelő kkv (1 db tulajjal és 1-2 alkalmazottal) szerintem nem sok helyen jobb a helyzet.
2022. febr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam állatorvosasszisztens egy évig amikor friss diplomával (biológus) nem kaptam más melót. Hát kb szóról-szóra a volt, amit az előző leírt. Én akkor 2015-ben 120 ezer forintot kerestem és azt is sokszor részletekben kaptam meg, csak 4 órára voltam bejelentve, és én voltam a doki helyett a pofozózsák is (mert ugye nagy része gazdiknak neki nem mert beszólni). Persze biztos jobb, mint több műszakban gyárban melózni, és kezdésnek is jobb volt a semminél, de szerintem nem egy életcél.
2022. febr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb Adminisztráció meg takarítás az állatorvos asszisztens, közben a tanfolyamon meg mindenféle élettant anatómiát a fejedbe nyomnak, amit sose fogsz használni, mert csak arra kér meg a doki, hogy töröld le Fifi után a vizsgálóasztalról a kakát, meg vedd fel a telefont. Felejtsd el szerintem. Nincs megbecsülve, nincs előrelépési lehetőség és a fizu is elég sz.r szokott lenni, ráadásul általában borítékoznak.
2022. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!