Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt munkahely 1 év után...

Volt munkahely 1 év után utalt fél misis bérkülönbözetet? Az elszámolások után?

Figyelt kérdés

Tavaly februárban kb 1éve rúgtak ki. Mivel jó sok éve ott voltam kaptam végkieg-et is.

Mindennel elszámoltunk minden papírt kiadtak mindent kifizettek.

Ez volt 21. feb, ill mire lezajlott, már március.


És most jött egy utalás a volt cégemtől majdnem fél misi, a közleménye: bérkülönbözet 2021.


Elszámoltak valamit? na de ennyire?

Mit csináljak az összeggel? Egyáltalán rákérdezzek, vagy ha küldték hát küldték, köszöntem szépen és ennyi?


2022. márc. 3. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Utald tovább nekem.
2022. márc. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kaptak munkaügyi ellenőrzést, és kötelezték őket a bérkülönbözet utólagos rendezésére.


Ha érdekel, kérdezz rá, ha nem érdekel, akkor ne kérdezz rá.


Engem érdekelne, nehogy tévedés legyen, és még a végén vissza kelljen fizetni.

Ha valós, akkor általában le is papírozzák ezt és értesítenek róla. Még az is lehet, hogy az SZJA bevallást befolyásolja ez az elszámolás.

2022. márc. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kerdezz ra, hiszen ha veletlenul kuldtek akkor buncselekmeny a megtartasa.
2022. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"hiszen ha veletlenul kuldtek akkor buncselekmeny a megtartasa."


Ez igencsak túlzás. Jogalap nélküli gazdagodás maximum. Nem bűncselekmény, viszont vissza kell fizetni. Ha önként nem teszed, akkor megy a jogi herce-hurca és majd a végén a végrehajtó idővel behajtja.


Az utaláshoz írt megjegyzésből én úgy gondolom, hogy nem tévedés az utalás -> "bérkülönbözet 2021."

2022. márc. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!