Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más fönök is ilyen?

Más fönök is ilyen?

Figyelt kérdés

Anyám be ajánlott egy ismerösének hogy amikor nem a gyárban dolgozok akkor legyek ott nála a konyhájában egy kisegítői mosogató munkás.

Mosogatok,takarítok,zöldséget pucolok, és le hordom a szemetet, úgy mondd konyhai kisegitőnek lettem felvéve, mert nagyon kell a pénz mert nem keresek jól.

És ma volt a második napom, erre az a pultos (pultos és egyben fel szolgáló ) csaj elött kérdezte meg tőlem hogy kell-e a pénz oda adja-e nekem, vagy nem kell, és a kolléga nő elött adta nekem oda az aznapi béremet és így látta hogy reggel 7től délután 15óráig 8ezret kaptam ( mert nem bejelentett állás gondolom, amúgy ő mondta hogy legyen ennyi a bérem, pedig kérdeztem másnak mennyit add ezért de azt mondta ahhoz nincs közöm, erre kifizet más ember elött, de nekem nincs közöm más mennyit keress fura.)


A lényeg hogy nagyon rosszul esett, hogy meg kérdezte oda adja-e a béremet mintha annyi pénzem lenne hogy nem tudom akarok-e pénzt vagy sem, vagy mintha ingyen dolgoztam volna ki a belemet is. Fájt ez a kérdés mert nem jó kedvből vagy unalomból mentem oda hanem mert nagyon kell a pénz.



#pénz#fizetés#bér
2022. márc. 10. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, biztosan van a Foldon mas fonok is, aki ilyen.
2022. márc. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezert kell tanulni...
2022. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
2 napra, 16 órara kaptál 8ezret?
2022. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem hanem ma 8orás munkára kaptam 8ezret.
2022. márc. 10. 17:08
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
1000/ óra, nagyon kihasznál. Anyád is jó helyre nyomott be.
2022. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Még akkor is ha feketén alkalmaz?

Mások akik mosogatnak,takarítanak,zöldséget pucolnak és szemetet le visznek többet kapnak óránként?


Nekem a be szólása fájt istenestül, hogy oda adja-e a napi béremet vagy nincs rá szükségem cimmel, mert ugy hangzott mintha nem lenne szükségem pénzre mi közben durván anyagilag szükében vagyok, mert ha nem lennék minek válaltam volna be ilyen munkát értelem szerüen. Plusz azt se tudom a többi ember mennyiért dolgozik ott mert nem kérdeztem mert meg kért rá.

2022. márc. 10. 17:56
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Egy takarító elkér 2500-5000 forintot óránként magánháznál. Az 1000 forintos órabér még diákmunkának is szar.


Persze, ha kell a pénz és nincs jobb, akkor sajnos erre vagy szorulva. De jobb ha tudod, hogy erre még éhbért se lehet mondani mert annál is nagyobb kizsákmányolás.

2022. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem a be szólása fájt istenestül, hogy oda adja-e a napi béremet vagy nincs rá szükségem cimmel"


Szerintem csak úgy értette, h napi kifizetéssel kéred vagy ráér egyben a hónap végén.

2022. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló, de én őt felszínesen ismerem igy félhetek attól is, hogy majd ki se fizet vagy el számolja magát és kevesebbet add.

Hát én most vagyok életemben elöször feketén konyhai kisegítő munkás igy nem tudtam hogy ez ennyire kevés érte, viszont az tény hogy nagyon kell a pénz.

Ha meg ő maga tudja hogy keveset add az óránként 1ezer forinttal akkor tudhatná mennyire szükségem van a pénzre és hogy ezzel ténylgesen meg bántott engem.

2022. márc. 10. 19:39
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért kéne többet kérned, mert feketén vagy ott. Ez kockázat neked és amúgy a munkaadónak te így nagyon olcsóba vagy, mert nem fizet adót utánad.


Azért nem mondta meg a tobbiek fizuját, mert ők többet kapnak nálad. Előttük viszont simán odaadta neked, h hadd lássák csak, h ők kapnak több pénzt.

2022. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!