Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem rossz dolog az, h a...

Nem rossz dolog az, h a diákok ennyire a tanárok fizetésével vannak elfoglalva?

Figyelt kérdés
Én 2005-2009 között jártam középsuliba. És nálunk nem volt ennnyire központi téma a tanárok fizetése, sőt nem is foglalkoztunk vele. Amúgy egy tanárunk se tűnt csórónak, kb az összes Mangos ruhában flangált.

2022. márc. 16. 16:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
20%

Miért sírnak a Tanárok?


A válasz, hogy nem akarnak dolgozni... ismerős 30e ajánlott naponta egy Férfi tanárnak aki szintén sírt.... kisebb segédmunkákra.

és nem vállalta el, mert... mit képzel ő Büfé Diplomás....

2022. máj. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%
Azért sírnak a tanárok, mert szeretnének a tudásukból megélni. Szerintem 6 év egyetem után ez nem egy ördögtől való elgondolás.
2022. máj. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ugyan azért, mint az orvosok. Megtehetik. Amikor jelentkeztek az egyetemre már tudták, hogy a hivatalos fizujuk nem lesz magas. Megélni a korrepetálásból fognak.

Fájdalmaim voltak. Mentem orvoshoz. Szakrendelésre irányított. Az "SzTK" egy hónapra adott időpontot. A "magán kettőre", amikor elkezdtem pattogni, hogy "de fáj", mondott egy arcpirító összeget. A doki másnap megvizsgált (kb 15 perc), közben sírt a fizetése miatt (én a fájdalom miatt nem röhögtem), majd közölte: Műtét nem indokolt, terápia nincs. Szerintem, ha kapott fizetést túl van fizetve.

Szerintem (bár én régebben jártam iskolába), a tanárok nagy része is túl van fizetve. Elképesztő, amit sokan megengednek maguknak, de a kiút csak a drasztikus fizetés emelés, hogy sok jelentkező legyen, a rosszak kihulljanak.

2022. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Vicces, olyan 2005 környékén egyik tanárom kiakadt és nagyon nyomta, hogy mennyire nehéz dolga van és mindezt 100 ezer forintért. Én meg ott 10 éves fejjel néztem, hogy dehát az sok pénz nem? :D
nov. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én 1997-2002 között jártam mai nevén "szaktechnikumba"


A fizika tanár / matektanár minden évben változott (nem bírták már akkor sem megfizetni).


A legutolsó fizikatanárom volt a legnagyobb arc!


Basszusgitárral a hátán járt a csávó,

az órán lehetett cigizni, és szendvicsért adta a kisötöst!


Sosem árulta el, melyik zenekaroknak játszik!

nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagytok. Én 2002-2006 között voltam tanár, nettó 54.000 ft volt a kezdőfizetésem, akkor egy albérlet a városban 50.000+rezsi volt. Amikor először megkaptam a fizetésemet, azonnal elkezdtem átképezni magam. Meglett a második diplomám, és már léptem is.

Igaz, közben az MSZP megemelte "nagyon" a tanárok fizetését, bruttó 50 %-kal. Akkor azt hitték az emberek, hogy egy tanár keres nettó 200.000-at, most meg kap nettó 300.000-at, és már akkor is mindenki a vérüket akarta. Annál is inkább, mert az MSZP csak külföldi hitelből tudta ezt finanszírozni. Tehát elkezdték szépen visszavenni a béreket. Nem fizették a túlórákat, elvették a kétszakos pótlékot meg minden egyebet. Tanár barátnőm azt mondta, hogy most ugyanannyi a fizetése, mint a béremelés előtt, csak most az alapbére ennyi.

Közben pedig elkezdték megemelni az óraszámokat. 20-ról 24-re, de azt is rebesgették, hogy 30 lesz, mert hiszen egy tanár "alig dolgozik". Igen, igen, ez a néphergelés bizony az MSZP-től ered. Tehát a nagy béremelés után jött egy bércsökkentés, hiszen ez természetesen azt jelentette, hogy akinek nem volt meg a kötelező 24 órája, az arányosan kevesebb bért kapott. Akkor is tömegesen mondtak fel a tanárok.

Amikor én dolgoztam tanárként, még szinte az összes kollégám 2 helyen dolgozott egyszerre. A 20 óra mellé belefért egy félállás vagy egy nyelviskola. Azóta viszont folyamatosan növelik a terheiket, és most már nem nagyon tud másodállást vállalni egy tanár. Így viszont ez a fizetés már igen karcsú.

Ráadásul a tanári pálya lejáratása nem újkeletű dolog, már elég régóta tart, és nagyjából mostanra érett be a hatása. Nincs utánpótlás, a fiatalok nem választják ezt a pályát, így aki marad, arra egyre több teher hárul, amit persze nem fizetnek ki. Így egyre leterheltebbek, egyre csökken az órabérük, és egyre többen mennek el.

Egyébként teljesen igazad van. A tanárok tekintélyének nagyon nem tesz jót, hogy a mai pénzközpontú világban minden diák tudja, hogy sz.-ért-h-ért dolgoznak a tanárok. Így aztán nincs tisztelet.

nov. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!