Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fizetést kérhetek...

Milyen fizetést kérhetek energetikában kezdő Mavir vagy egyéb energetikai cégnél mérnökként, ha előtte már kb. 10 éves mikroelektronikai mérnöki tapasztalatom van?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éve dolgozom mérnökként a mikroelektronikában, átmennék energetikára, pl. Mavir, MVM, EON cégekhez.

Az energetikában kezdő leszek, de a villamos ismeretekben nem.


Nagyságrendileg mit lehet kérni ebben az esetben?


2022. márc. 17. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Arra azért kíváncsi lennék hogy miért akarsz szakterületet váltani. Nem jött be a mikroelektronika?
2022. márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szeretem a mikroelektronikát. Viszont nem vagyok vezető típus, így további fejlődési lehetőségem nagyon kevés van a mikroelektronikában.


Szívesen kipróbálnám a nagyvillanyt is, hátha sok újdonságot tanulhatok. Viszont fizetésben sem akarok nagyon durván visszaesni, pedig nem vagyok benne biztos, hogy ezeknél az energetikai cégeknél is meglenne a hét számjegyű bruttóm, pláne "mezei" mérnökként, azaz nem vezetőként.

2022. márc. 18. 22:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem energetikai céghez csak akkor vennének fel Villamosmérnöki pozícióba, ha elvégezted az energetika/erősáram/épületvillamosság/nemtudomnálatokhogyhívták szakirányt is. Ilyen manageri pozíciókba lehet elég az eltérő szakos villamosmérnök diploma.

Nem tudom hova akarsz még fejlődni, nem elég a 7 számjegyű bruttó?

Ha kicsit szeretnél erősárammal dolgozni a főállásod mellett, mert már bele vagy kockulva az áramkör tervezésbe, akkor szerintem végezz el egy villanyreszelő képzést és azt vállalkozóként tudod csinálni viszonylag kötetlen időbeosztásban. Mondjuk kelleni fog még néhány szakvizsga, ha komolyan gondolod, VBF, FAM, regisztrált szerelő, stb.

2022. márc. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fsms ***** válasza:
100%
Jóval millió bruttó alatt fizetnek. A rezsi csökkentés miatt nincs pénzük a cégeknek. Jobban jársz ha nem váltasz.
2022. márc. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kicsit késői a válasz, de én több mint 12 éve dolgozom a MAVIR-ban (stratégia hálózatfejlesztés-tervezés, hálózatszámítás, piacszimulációs területen), és én sem a villamos energetika szakirányon végeztem (hanem irányítástechnikán). Meg kell tanulni egy csomó dolgot, de csak emiatt számos poziból nem utasítanak el. Persze nem mindegy, pontosan mivel akarnál foglalkozni, mert rengeteg műszaki terület van a MAVIR-ban.
2022. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!