Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átlagosan mennyi időbe telik...

Átlagosan mennyi időbe telik Budapesten állást találni?

Figyelt kérdés

Szeretnék felköltözni Budapestre egy albérletbe, és úgy munkát keresni, ugyanis vidéken, ahol élek a biztos nyomor vár. Fogalmam sincs, hogy milyen hamar tudnék rendes munkát találni.


(Nem akarok válogatni. Minden jó amit sima érettségivel lehet végezni, csak az emeléssel járó fizikai munkát nem tudnám vállalni, a beteg gerincem miatt).

Van egy kevéske összespórolt pénzem, de nem tudom, hogy mekkora kiadásokkal kell számolnom addig míg munkába nem tudok állni.



2022. márc. 19. 11:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Van jelenleg 2.5 millió felrerakott penzem, ha erre gondolsz. #10
2022. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
8 as ostobasagokat beszél el ne higgye senki
2022. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sok függ attól, hogy milyen területen vállalnál munkát. Saját példám miatt a vegyipart tudom mondani. Ott is munkaerő hiány van, és ott sem kell mindenhová szakképesítés, viszont lehet annyit keresni vele, hogy megélsz belőle albérletben.

Költözéssel kapcsolatban van konkrétabb tanácsom: megteheted, hogy előbb munkát találsz, aztán ha megvan a hely, albérletet keresel. Ha le lehet egyeztetni a céggel, hogy például 2-3 hét múlva tudsz kezdeni, abba beleférhet a költözés (szintén tapasztalat).

Költségek: figyeld a kiadó lakásokat hirdető oldalakon, Facebook csoportokban az árakat. Lehet találni teljesen jó állapotú, problémamentes kis garzonokat 100-120 között (ha a szobabérlés is opció, akkor jóval olcsóbb), +30-40 rezsi. Általában 2 havi kauciót elkérnek. Ezen felül legyen tartalék legalább az első havi fizetésedig, és egyéb felmerülő kiadásokra (ha kell a lakásba még 1-2 dolog, amit mondjuk a tulaj nem tud adni: ruhaszárító, vasalódeszka... stb. ilyen apróságokra gondolok. Mindig kiderül, hogy hiányzik valami.)

2022. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"8 as ostobasagokat beszél el ne higgye senki"


Cáfold meg!

2022. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%
Oké , irodában dolgozom rendszeruzemeltetot keresünk ccnp vél és 3-5 év tapasztalattal, eddig 2 jelentkező volt, megcáfoltam.
2022. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Oké , irodában dolgozom rendszeruzemeltetot keresünk ccnp vél és 3-5 év tapasztalattal, eddig 2 jelentkező volt, megcáfoltam."


Ez hülyeség, rossz helyen hirdettek.

2022. márc. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
szerintem manapság akárhol 3 nap! ha 3 nap alatt nem találsz akkor sosem fogsz
2022. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!