Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem dolgoznak nők...

Miért nem dolgoznak nők kukásként, az építőiparban, bányászként stb.?

Figyelt kérdés

2022. márc. 19. 14:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%
Ez miért politika kérdés?
2022. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
28%
Mert egyszerűbb kisebb fizikai aktivitást kívánó és kevesebbet fizető munkakörökbe elmenni (vendéglátás, kereskedelem stb), majd panaszkodni, hogy el vannak nyomva :)
2022. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
30%
Építőiparban pl dolgoznak, csak elég kevesen. Egyébként jó kérdés, ezekhez a sz*r munkákhoz már nincs kedvük, pedig az egyenlőséghez ez is hozzá tartozna.
2022. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
78%

[link]


[link]


[link]


A szakmunkás, férfidominált munkahelyeken kiugóan magas a nők zaklatása.

A munkaeszközök és munkaruha kizárólag férfiakra van tervezve, így az ezekkel/ezekben dolgozó nők joval nagyobb eséllyel szereznek sérüléseket.

Ennek ellenére a nők voltak az úttörői az ilyen kékgalléros munkások jogainak.

2022. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
86%
egyre több női kamionsofőrt látok.. sőt, láttam már női kukásautó sofőrt is ... szóval, hogy nem dolgoznak ilyen helyen az nem igaz.
2022. márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
71%

Az epitőiparban bizony vannak csajok, mint ahogy kamionos, traktoros és pilóta is van köztük.


Szalmabáb kérdés...

2022. márc. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
30%
Miért? Talán mert fizikailag nem vagyunk rá alkalmatlanok, se erőben, se csontozatban nem vagyunk férfiak így nem tudunk férfi munkát csinálni. Meglepő mi? Mai világban elhiszem hogy az.A női egyenjogúságért szenvedő nőket mindig is rüheltem, mert egyikük sem dolgozik semmit csak rinyál. Elküldeném őket elsőként árufeltöltőnek mondjuk zöldséges részlegre, vagy fagyasztott áruk részlegre, utána szerintem nem sírnának az egyenjogúságért, vagy menjenek betont keverni és aszfaltozni nyáron 50 fokba. Ott halnának meg, mert nem bírnák. Sok lovász nő is belerokkant, mert gerinc problémák alakultak ki meg sokaknak az ízületeik mentek tönkre 30 év után abba is hagyták, mert nem bírják, lovásznak is a munkaadók 98%a férfi lovászt keres. Míg nővérkének nem férfit keresnek, máig meg vannak a női, férfi szakmák, el kéne ezt fogadni, hogy nincs dzsender meg egyenlőség, stb.
2022. márc. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
33%
6os! Persze építőiparban max. valami kis vezetőcske vagy tervező kis lányok vannak max. A kamionozás, traktorozás, pilóta azok meg sofőrök, vezetnek főleg nem fizikai munkát végeznek
2022. márc. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
34%

#6

Katonák, rendőrök, tűzoltók, de ismerek autoszerelő csajt is.

2022. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
67%

Én dolgoztam csajként az építőiparban, bár vezető beosztásban. Az ott dolgozó fizikai munkás férfiak is megérik zömében a pénzüket, hát még ha hasonló nőket is sikerülne felvenni. Viszonylag nagy a munkaerőhiány, nem éppen a magasan kvalifikált egyének társaságáról beszélünk ott. Ezen felül valós a felvetés, hogy eszméletlenül kevés munkaruha és védőfelszerelés gyártó van, aki a nők testi adottságaira is gondol. Az építkezéseken uralkodó higiéniai viszonyokról meg ne is beszéljünk. Általában nincs férfi-női szoc. konténer külön-külön. Egy férfi kilógatja a f*rkát a gatyából és elvégzi a dolgát úgy, ahogy éppen sikerül, még kezet sem feltétlenül mos utána, mert minek az, úgyis mindjárt koszos lesz. Egy nőnek ez jóval körülményesebb, ne adj isten a nehezebb napjain hogy a bánatban figyeljen oda arra, hogy ne kapjon el semmit? Én végül a körülmények miatt hagytam ott a 10-12 órás munkaidőn túl.

Egyébként rengeteg nőt ismerek, akik tipikusan férfias munkát végeznek. De valljuk be, ez a férfiak terepe. Ahogy mondjuk a kozmetikus, körmös, stb. vonal meg inkább női terep. Ez van.

2022. márc. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!