Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkahely hogyan figyeli a...

A munkahely hogyan figyeli a Home Office-ban dolgozót, hogy rendesen dolgozik-e?

Figyelt kérdés

A munkahely biztosít egy laptopot a dolgozó számára, aztán otthonról fel kell csatlakozni a céges VPN-re, mert csak úgy elérhetőek a céges belsős hálózatban elérhető adatok, oldalak.


Hogyan ellenőrzik azt, hogy az ember dolgozik-e otthon? Nem ellenőrzik, csak az asztalra letett kész feladatok alapján ítélik meg a teljesítményt? Vagy van valamilyen aktivitásfigyelő? Képlopó? Bizonyos időközönként képet készít? Vagy videón keresztül streamelődik a képernyőn megjelenített tartalom? Esetleg van bllentyűzetleütés-figyelű vagy egérkattintás figyelő? Egérmozgatás figyelő? Egérkattintás-számláló?


Arra vagyok kíváncsi, hogy az ember lebukhat-e, ha egy fél órára, vagy 1-2 órára valami teljesen mást csinál.


Az egyetlen, amiről tudok hogy van nálunk, az a Microsoft Team, ami kijelzi, hogy mikor mozdult meg valami utoljára a gépen (utolsó aktivitás), de azt könnyű áthidalni azzal, hogy az ember megmozgatja az egeret pár percenként.

A cégen belüli elküldött emaileket valamint a látogatott netes oldalakat is figyelik, de abból nem lehet következtetni ilyesmire, mert nem rendszeres tevékenység.



2022. márc. 21. 13:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
úgy hogy el vannak-e végezve a rá bízott feladatok.
2022. márc. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem akarnak pórázon tartani minket.

Nálunk csak az elvégzett munkát nézik, mást nem.

2022. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha a laptop a munkáltatód tulajdona, akkor jogosultak bármilyen fajta megfigyelést eszközölni, viszont kötelesek előtte erről tájékoztatni téged. Az általad felsorolt valamennyi megoldás elképzelhető, technikailag kivitelezhető, és jogszabály sem tiltja egyiket sem (még egyszer: a munkavállaló tájékoztatása esetén). Ezen belül már cége válogatja, hogy ki mit használ, és pláne mennyire veszik komolyan. A gyakorlat általában az szokott lenni, hogy a munkavállaló teljesítményét monitorozzák, és ha az nem megfelelő, akkor szokták csak elkezdeni nézni azt, hogy mi lehet az oka a teljesítményromlásnak.
2022. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nálam csak az volt a tájékoztatásba (sőt, még a munkaszerződésben is megemlítették és aláírtam), hogy figyelik az online tevékenységet, hogy a munkára használom-e. Ennél bővebben nem részletezték, így aztán nem tudtam róla, hogy az emaileket is figyelik, csak akkor, amikor figyelmeztetést kaptam a vezetőségtől, hogy szakszerűtlen viselkedést tanúsítottam azzal, amit írtam a kollégának...
2022. márc. 21. 13:27
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
Melyik cég?
2022. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Nalunk meg volt mondva h a ceges laptopot lehet magan celra is hasznalni, konkretan jatszodtam is rajta munka kozben mikor pihenni ovlt kedvem. Sose volt gondom
2022. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ezt nem fogom megmondani.
2022. márc. 21. 13:31
 8/17 anonim ***** válasza:
15%
szóval nagy nagy kamu ismételten, szokásos anonim oldalon nem emrem megmondani:)
2022. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Az olyan munkahelyről menekülnék, ahol ellenőrízni akarják, hogy mit csinálok. Normális helyen nem kémkednek. A munka eredményét lehet látni, abból el lehet dönteni, hogy valaki normálisan dolgozik-e.

A homeoffice mindkét irányban bizalmi viszony.

2022. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Az tuti, hogy azonnal felállnék olyan cégtől, ahol ez megy. Adnak nekem annyi feladatot, ami szerintük kitölt 8 órát. Ha én olyan faszagyerek vagyok, hogy 5 óra alatt megcsinálom, ahhoz kinek mi köze? Több feladatot ne adjon nekem ugyanannyi pénzért, mint a többieknek, márpedig ezen kívül nem tudom, mi értelme van figyelni, hogy ki mit csinál a 8 óra alatt, ha a kiosztott meló el van végezve...
2022. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!