Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem IT-s, nem matekos és nem...

Nem IT-s, nem matekos és nem számviteles területen milyen közgazdász állások fizetnek jól?

Figyelt kérdés

Külker érdekes dolog, de abból Magyarországon kevés kell.

Stratéga tudom hatalmas dolog, piszok érdekes, de oda bekerülni állati nehéz ezért arra tervezni nem éri meg.


IT, gazdasági matek és számvitel nem vonz. Amúgy a gazdaságot szeretem nagyon.


Mit javasoltok?



2022. márc. 21. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Logisztika kegyetlen jól fizet, és most hiány is van jó szakemberekből, junior szinten is.

Marketing is jó, és nagyon jól fizet, de abból nincs sok nyitott pozi.

Sales is nagyon jól fizet, de az adottság függő inkább.

2022. márc. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1!

Konkrét fizukat tudnál írni?

2022. márc. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Stratégiai elemzői területen is dolgoztam már- hát ha valahol, ott aztán van matek bőséggel.

El nem tudom képzelni azt a közgazdasághoz közelebb álló területet, ahol ne lenne… még egy számvitelben is… bár ott azért a 4 alapművelettel könnyebben el lehet boldogulni…


Stratégiai területre bekerülni nagyon jó nyelvtudás MELLETT valamilyen gazdaság-informatikai vénával lehet (pl. Adatbázis nyelvek stb.)- hát azért ez is matek, ha úgy vesszük.


Szerintem ezt a szakmát matek nélkül nem nagyon lehet megúszni, de ha ennyire nem megy, akkor miért ezt választottad? (Komolyan érdekel, nem kötekedés…)

2022. márc. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1: Köszönöm!

A logisztika számomra elég megfoghatatlan, hogy mit is csinál pontosan, mármint komolyabb szinten. Igen, utána lehet olvasni a netne, de nekem még akkor is az.


A marketinghez nyilván marketinges végzettség kell, de az meg máshova nem jó és mint írtad kevés a pozíció, ott arra kell nagyon figyelni.

A sales az értékesítés. Ahhoz tényleg egyfajta személyiségtípus kell és általában jutalékrendszerű, tehát eléggé eltér a többitől. Ha jól tudom.

2022. márc. 24. 09:38
 5/11 A kérdező kommentje:

3: Stratégiai elemző IT-s? Vagy akkor ez nem stratéga állás meg nem is ahhoz hasonlít? Mert egy stratéga az nagyon nem IT-s.

Sokféle elemző van, de nem mind IT-s, nem? Sőt többségében nem.



Arra a kérdésre válaszolva, hogy mi vonz a gazdaságban ha a matekos része nem.


Hát azt hiszem az amit sok tévesen ítélő fiatalt is vonz, vonzott.


A neten, a hírekben, hallva, olvasva, látva nagyon tetszenek az elemzések, összefüggések, stb...

Illetve a vállalati világ, amit kívülről lehet belőle látni. Üzleti, gazdasági élet.


Ebben így nem látszik a matematikai vonal kívülről.


De nem tudom milyen olyan értelmes, izgalmas, komoly és jól fizető pozíció lenne ami nem IT, nem matekos.


Mert az a sok közgazdász a rengeteg nagyvállalatnál alacsonytól magas szintekig nem hiszem, hogy mind olyannal foglalkozna amiben sok matek van.

Vagy csak magas szinten nincs már?

2022. márc. 24. 09:42
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

3. válaszoló vagyok.

Ne haragudj, de mennyi idős vagy? Nem bántásból tényleg, de nagyon naivak és ködösek az elképzeléseid.

Egyetemista vagy? hány féléves, milyen tárgyaid vannak meg? voltál már bármilyen értelmes szakmai gyakorlaton? Eleve van bármi munkatapasztalatod?


(pénzügyes alapokkal és gazdasaginformatikai vonallal kérdezem bankszektor stratégiáról)


…meg mi a “nehéz matek”? Sql, excel makrok (vba) megy? na ez egy kiinduló alap… semmi nagy matek aztán sokan berosálnak ennyitől is msc után :D


(a “jól keresni” megint mi neked? a bankszektorban a gazdaságinformatikai terület/elemzés MEDIÁNJA 2021 év vegi adat szerint alapbérben 790 körül van… de tudod nem a pályakezdő fanyalgó..

(van most is corvinusos gyakornokom.. nem első-másodéves… tegnap próbáltuk itt kézzel-lábbal magyarázni neki, hogy a mérlegben a követelés meg kötelezettség nagyon nem ugyanaz :D (válasz: jaaaa csak fél evig tanultam ilyet), meg egy nyavalyás case when-t.

Bankban.

Kap egyébként (gyakornoki) fizut, nem minimálbér, de nem leszünk kollegák, mert ide kicsit kevés lesz a nagy arc :D

2022. márc. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Melyik a ködös?

hogy nem minden elemző IT-s elemző? Mert az?


Nincs még munkatapasztalatom.



Mi a nehéz matek kérdés után infós dolgokat soroltál.


A stratégiai elemző és a stratéga nyilván nem ugyanaz.


Illetve te tendenciózusan IT-s állásokról beszélsz. Oké, te azzal foglalkozol, de nem minden közgazdász.


A jól keresni szerintem kb. tudod mit jelent.

A jobban fizetett közgazdász állásokat, de sehol nem írtam, hogy majd pályakezdőként akarok rengeteg pénzt keresni.



Ami a gyakornokot illeti... Nézd, nem én vagyok az, nem ismerem, ahogy téged sem.

De ahogy te írsz róla az is elég lekezelő flegmatikus. Nagy arca van, bár ennyiből nem látom.

Azt miért emelted ki, hogy Corvinusos?

2022. márc. 24. 12:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Fintech cégnél? Big 4 tanácsadás?
2022. márc. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

"A marketinghez nyilván marketinges végzettség kell, de az meg máshova nem jó"


V: Nem kell marketinges végzettség hozzá, sokan akikkel együtt dolgozok végzettség nélkül nyomják. Én is nemzetközi gazdálkodást végeztem. Közgáz diplomák amúgy átjárhatóak.


"és mint írtad kevés a pozíció, ott arra kell nagyon figyelni."


Ez rosszul tudja az előző válaszoló, rengeteg pozíció van medior-senior szinten. Nekem heti 3 recruiter ír.



"A sales az értékesítés. Ahhoz tényleg egyfajta személyiségtípus kell és általában jutalékrendszerű, tehát eléggé eltér a többitől. Ha jól tudom."


V: Komoly cégeknél van egy alapbér, amiből már meg lehet élni, és a másik része, ami bónusz (de ez nem jutalalékrendszer).


Amúgy ismerek sok jó salesest aki nem extroveltált, de nagyon jól nyomja. Főleg komplexebb terméknél sokkal többről van szó, mint hogy telemagyarázod az ügyfelek fejét.


Matek amúgy minden közgazdász területhez kell, de tény hogy marketingesként még egyszer sem kellett deriválnom.

2022. márc. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%

Azt mondod, hogy tetszenek az elemzések. Hogy szeretnél elemezni matek nélkül? :D itt erős logikai gondok vannak. Amit te szeretnél az valami management felsővezetői pozíció, de ez nem jön ilyen könnyen és hamar.

Eleve ott bukik a dolog, hogy az ilyen marketinget meg turizmust nem is közgazdaságtanhoz kéne sorolni, messze van egy alkalmazott közgáztól, vagy pénzügymatektól

2022. márc. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!