Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri elmenni személyi...

Megéri elmenni személyi edzőnek ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Kb fél éve jöttem rá, hogy érdekel komolyabban az edzés világa. Mindig is sportoltam, de volt rajtam egy kis felesleg, ezért elmentem egy személyi edzőhöz, akinek tök jó referenciái voltak.


Neki annyi ügyfele volt, hogy egy idő után folyamatosan mellettem edzett 2-3 másik embert is, ebből elegem lett és átmentem máshoz.

A másik edző is szimpi volt az elején.


Azonban egy idő után én is elkezdtem utánajárni a témának, olvastam könyveket, stb és rájöttem, hogy egyik edzőtől sem azt kaptam, amire szükségem lett volna.


Na én ezt akarom megadni a leendő ügyfeleimnek.

Pl táplálkozási tanácsokat adnék nekik, beszélnék a kalóriákról, makróról, a fogyás és izomépítés módjáról.

Progresszív edzéstervet állítanék össze. Engem a fent említett edzők teljesen zagyván edzettek. Random összeállítások, semmi konzisztens terv, semmi étkezési tanácsadás (jó, az egyikük letiltott bizonyos élelmiszerekről teljes mértékben..).



Szóval én csinálnék az ügyfeleimnek egy személyre szabott edzéstervet, segítenék betanulni a feladatokat, étkezési naplót vezetnénk, stb stb. És lehetőséget adnék arra is, hogy egyedül is eddzenek, mert heti 3-4 alkalomra baromi drága a személyi edzés.


Másik kérdés, hogy ezért mennyit fizetnének. Az a helyzet, hogy nem akarok 3000 Ft-ért adni egy órát, ami számomra megfelelő óradíj lenne, az 10 000 Ft körül van. Nem tudom, hogy ennyiért eladható-e ez a dolog..


2022. márc. 21. 19:54
 1/10 anonim válasza:
100%

Az, hogy ez mennyire eladható, mennyi pénzt tudnál így keresni, mennyi pénzt tudsz elkérni egy alkalomért, milyen feladatokat láthatsz el vállalkozóként, az nagyon összetett téma.

Ez így ebben a formában az "Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés" kategóriába tartozik.

2022. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sokan csak a referenciát nézik és az alapján választanak személyi edzőt, van aki külső alapján, mert "Há ő jól ki van gyurmázva, akkó majd én is ilyen leszek" elven dönt. Nálad egyik se játszik. Fél év az edzés világában nagyon kevés, persze van aki 1,5 hónapos OKJ képzés után világmegváltó edzőnek képzeli már magát.

Az ár nagyon sok, én megyeszékhelyen edzem, itt 3-4 ezer között van, világbajnok személyi edzőnél is csak 5 ezer, bár hozzá protekció kell, mert annyi ember akar hozzá járni. Szóval 10 ezer elég érte, Pesten egy nívósabb teremben elkérnek ennyit, persze van aki többet is és meg is kapja, de ő 20 éve ebből él és akkora neve van. Arról nem is beszéltünk, hogy találnod kell egy megfelelő edzőtermet, ahova felvesznek, hogy tarthass náluk edzéseket és az ügyfeleket magadnak kell megszerezned, ha szerencséd van párat lepasszolnak hozzád, mert máshoz nem férnek be. Amúgy nem rossz biznisz, de így nulláról elkezdeni ennyi tapasztalattal én nem vágnék bele, mert hatalmas konkurenciád lesz, akik többnyire 5+ éve ezzel foglalkoznak és versenyeken is elértek már valamit.

2022. márc. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért ide írtam a kérdésem, mert érdekelne, hogy a témában érdekeltek szerint lenne-e értelme ily formában edzósködni. Tehát a kliensben tudatosságot szeretnék kialakítani, mert anélkül nincs eredmény.


Másik, hogy egy ilyen szolgáltatásért fizetnének-e ennyi. Vagy jó nekik az olcsóbb sablon edzés.

2022. márc. 21. 20:12
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyébként saját "termet" nyitnék. Az első edzőm is így csinálta, alap gépek, eszközök voltak benne, amikkel már lehet dolgozni.


Hát ja, én valóban nem vagyok kigyurmázva, csak simán vékony vagyok. De olyan sz.edzőket láttam a teremben, hogy nálunk azért szerintem én biztató bán nézek ki.. :D


Még dietetika bsc-n gondolkoztam, azért azzal meggyőzőbb portfólió lehet összerakni.

2022. márc. 21. 20:31
 5/10 anonim válasza:
100%

Azért az nem úgy van csak, hogy nyitsz egy termet, amiben "alap gépek" vannak, aztán ott edzősködsz, és simán megélsz ebből. Konkrétan híres testépítők és erőemelők (pl. Páldi Gábor, Susa Dávid) nem tudják fenntartani a saját profi edzőtermüket. Egy basic konditerem létrehozása is irgalmatlan milliókkal jár együtt, ráadásul az engedélyek megszerzéséről még nem is beszéltünk. Ez egy nagyon drága, nagyon hosszútávú, nagyon kockázatos beruházás, ami nagyon sokaknál mínuszos, úgyhogy ezt a teremnyitást még hagyd meg a távoli jövőnek szerintem.

Személyi edzősködésről pedig annyit, hogy én is azt gondoltam, hogy testnevelés tanári végzettséggel majd minden konditerem kapkodni fog utánam, hogy edzősködjek náluk, mert végre van valaki, aki nem egy pár hónapos OKJ gyorstalpalót végzett el, hanem évekig képezte magát elméletben/gyakorlatban az egyetemen, de le se szarták, hogy milyen papírom van. Ez az igazság. Hiába mondtam, hogy mesterdiplomám van, egyébként 10 éve foglalkozom erőemeléssel, nem érdekelte őket, csak hogy van-e ügyfélköröm, és hogy hány százalékos részesedésben tudunk megegyezni. A legtöbb konditerem tulajdonosa azt se fogja tudni, hogy mit jelent az a szó, hogy dietetika, úgyhogy annyira ne gondold túl.

2022. márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb 5 éve edzek edzővel, a jelenlegi a második, mert az első elköltözött. Ha megint újat kéne keresnem, és látnék egy hirdetést, benne, hogy fél éve edzel, de olvastál pár könyvet, és ettől már királynak érzed magad, ráadásul elkérsz 10 ezért, mosolyognék egy jót és tovább lapoznék.
2022. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt már a 6-8000 Ft per óra normális így elérhető lenne a 10e Ft ha nagyon jó vagy. Az más kérdés hogy irracionális szerintem a havi másfél milliós fizetés edzőként de ha valaki jó azt megfizetik
2022. márc. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Esetleg ha egy megvehető csomagot állítanál össze, hogy pl. 3 gyakorló alkalom, kap egy személyre szabott edzéstervet, meg igény szerint étkezési tippeket, és pl. 2-3 hét múlva "kontroll", akkor ez lehet jobban eladható lenne, mint az, hogy 60 perc/10000 Ft.

De a saját edzőteremről mondj le.

2022. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az üzleti terv jelen formában élegképtelen.
2022. márc. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

de, had fizessek légyszi 10ezret/óra+ terembérlet. Ez kb osztrák árszint.


Legtöbb OKJ fitness guru amúgy megy a süllyesztőbe szépen. El nem képzelnéd, kik jelentkeznek ilyen képzésekre..


+ kell ehhez egy tenyérbemászó pofa azért, hogy benyalj mindenkinek, ál-haverságot építs ki a kliensekkel, főleg hogy elviseljék, ha melletted 2 másik embert is edz ugyan abban az időpontban mint te, és egy nagy f.szverés az egész. De te ezért boldogan kifizetnél havi szinten a te áraidon 120k-t.

2022. aug. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!