Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez mennyire ritka, hogy 5 év...

Ez mennyire ritka, hogy 5 év állandó munkaviszony alatt egy nap betegszabadságom sem volt?

Figyelt kérdés

5 éve állandó munkaviszonyban vagyok, munkahelycsere volt, kettő között nem dolgoztam, de egyébként munkaviszony alatt egyetlen egy napom még nem volt, ahol hiányoztam volna bármi miatt, csak a rendelkezésre álló szabadságokat használtam fel.


Eközben sok kollégám különféle betegségek miatt hiányzik pár napot, mostanság ugye pl korona.


Egyébként egyáltalán nem vagyok szerencsés egészség terén, csak olyan dolgokkal küszködök, amik nem jelentettek hiányzást ebben az időszakban.


Sokan vannak, akik lehúztak ilyen sok évet és még mindig nem kellett betegszabira menni?



2022. márc. 23. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 és fél éve vagyok a jelenlegi helyemen, ez idő alatt 2 hetet hiányoztam betegség miatt, 2020 végén a korona miatt. Egyébként soha nem voltam betegség miatt távol. Mindig megszívtam...péntek délutánra belázasodtam, vasárnapig voltam szarul, hétfőre semmi bajom. Amikor műteni kellett, az pont szabi alatt volt. Szóval konkrét betegszabi, csak a korona miatti 2 hetem volt az elmúlt 12 és fél évben.
2022. márc. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
1,13031414 % os esélyel következik be
2022. márc. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
Ez nagyon ritka, te nagyon különleges vagy!
2022. márc. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
40 éves vagyok, se iskolás, se dolgozó koroban sem voltam még soha táppénzen.
2022. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%
Egészséges vagy. Szerintem ennek örülni kell. Én ~20 éve dolgozom, nem sok betegszabadságom volt.
2022. márc. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

8 éve dolgozom ugyanott (nem Magyarországon). 8 év alatt nem voltam betegszabin, de idén elkezdődött. Mondjuk nem igazi betegszabi, csak papíron. Az a helyzet, hogy itt még aránylag komolyan veszik a covidot, a kontaktszemélyeket lelkiismeretesen tesztelik. Idén már hatszor voltam kontaktszemély, és mivel semmi tünetem nem volt soha, ezért az a szabály, hogy ilyenkor pcr teszt kell, nem a gyorsteszt, mert az nagyobb eséllyel mutatja ki a vírust. A pcr meg ugye nem olyan gyors, mint a gyorsteszt.

Szóval egy ilyen kör úgy néz ki, hogy jön a hír napközben, hogy kontaktszemély vagyok. Szólok a főnöknek, aki hazaküld. Útközben foglalok időpontot tesztre, ha szerencsém van, még aznap tesztelnek (általában nincs szerencsém). Az eredmény nagyjából 24 óra, addig bezárkózom otthon. Abban a pillanatban, amikor küldik az eredményt, indulok is dolgozni.

Már rohadtul elegem van ebből.

Kezdem azt hinni, hogy valami szuperimmunitásom van.

2022. márc. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A kisebbséghez tartozol. A legtöbben évente legalább egyszer betegszabira jönnek, vagy maguk, vagy a gyerek miatt és vannak olyanok is, akik kamuban íratják magukat betegszabira.

Én fiatalabb koromban úgy voltam, hogy elsőként betegedtem le, minden vackot összeszedtem. Mostanában, közel a 40-hez kb sosem vagyok beteg. Egy kis torokfájással vagy hasmenéssel nem íratom ki magam, pláne, mert itthonról dolgozok. A korona az engem is leterített, de az is csak egy hét betegszabi volt.


Sőt, igazából az 5 év munkaviszonnyal is a kevesekhez tartozol. A többség 1-2 évente vált. És kezdem úgy érezni, hogy nekik van igazuk. Nekem 19 év alatt 5 munkahelyem volt és sajnos nem haladok szakmailag úgy, ahogy szerettem volna.

2022. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
66%
18 év alatt 1x 1 hét azaz 5 napom volt egyben. ennyi.
2022. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16%

2010 óta nem hagytam ki egy munkanapot se. Kivétel a bedolgozós szombatok.


Szabadságon se voltam már tízz éve.

2022. márc. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szabadságon se voltam már tízz éve."

Ez így biztosan nem igaz, mert a szabadságokat kötelező kiadni. Kivéve persze, ha feketén dolgozol, de akkor meg elég nagy ökör vagy, ha 12 éve feketézel.

Ha viszont arra gondolsz, hogy 12 éve nem voltál nyaralni, kikapcsolódni, az sem normális, mert előbb-utóbb rámegy az egészséged.

2022. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!