Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Friss diplomásként Ausztriában...

Friss diplomásként Ausztriában vagy Németországban dolgozni?

Figyelt kérdés
A Műszaki Egyetem villamosmérnöki alapszakát végzem decemberben, és szeretnék német anyanyelvű országban dolgozni jövő évtől (akár mesterszakot is ott végezni). Felsőfokú angol nyelvtudásom van középfokú német nyelvtudással. Aki kiment, tudna tanácsokat adni, hogy érdemes munkát keresni, kell-e diplomát elfogadtatni, mennyit kell keresni a megélhetéshez, stb. ? Bármilyen tipp, tapasztalat érdekel.

2022. márc. 26. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Kezdjük ott, hogy ott nem fognak téged felvenni újoncként sehova, maximum egy mesterképzésre és mellette elmész gyakornoknak.
2022. márc. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nincsenenek nagy elvárásaid simán fölvesznek müszaki rajzoló és hasonló munkakörökbe, onnan pedig már könnyü tovább lépni. Én gépészmérnökként kezdtem külföldön dolgozni még a végzés előt gyenge középfokkal.
2022. márc. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalat nélkül itthon
2022. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Fél év (teljesállású) munkatapasztalatom lesz addigra német multinál, tudom kevés, de talán többet ér mint a semmi tapasztalat.


1. válaszoló: igazából ez sem rossz opció, hogy kint mestereznék és mellette gyakornokként dolgozhatok. Eleget keres egy beágyas (vagy bármilyen villamosmérnök) gyakornok 20 órában, ha lakhatást is fizetnie kell meg egyebek?

2022. márc. 27. 00:49
 5/11 anonim ***** válasza:

4

Abban az esetben jobban jársz ilyennel.


[link]

2022. márc. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az a félév munka tapasztalat job b lenne ha inkább 1-2 év lenne. Az alatt már lehet érdemi tudást szerezni.
2022. márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5.

Kb semmi esélye hogy felvegyék. Brutális versengés van. Csak az én helyemre több mint ezren jelentkeztek volna még. Mondjuk én egy német multinál vagyok, lehet kisebb cégeknél lehet sikere.

Ebben az esetben igen, meg lehet élni a gyakornoki fizetésből (pedig legdrágább városban élek).

És legalább csak a Semesterferien-ben kell dolgozni. :)

21L

2022. márc. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7: ezért is lenne jó, ha két év tapasztalattal menne legalább. Ott már azert van annyi gyakorlati tudás, hogy megérheti őt választani egy helyivel szemben a nyelvi hiányosságok ellenére.
2022. márc. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
7 Az a brutális versengés akkora hogy az állás ajánlatunkra heten jelentkeztek, és azok közül négyen németül se tudtak. Ha nincs magas bérigénye 99% hogy fölveszik.
2022. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9


Szerintem nem ugyan arról beszélünk, itt nincs alkudozás se a fizetéssel.

Te vagy a Werkstudentre gondolsz (akit semmibe vesznek és a fizetése is sokkal rosszabb) vagy sima mérnökre, ahova szerintem jó esélye van a kérdezőnek. (Ezért ezt céloznám meg helyében, mondjuk Teilzeit mellett Mastert csinálni…)


De duálisan esélye sincs a helyiek mellett, akkora a versengés.

2022. márc. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!