Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyári diákmunka Budapesten?

Nyári diákmunka Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Szeretnék a nyáron diákmunkát vállalni egy étteremben, esetleg kávézóban. Az lenne a kérdésem, hogy mikor érdemes elkezdeni keresgélni? Már most találtam szimpatikus helyeket, viszont szerintem nincs olyan opció, hogy csak nyáron kezdek el dolgozni, ti mit tudtok erről? Hogy működik?

Illetve egy olyan kérdésem lenne még, hogy a diákszövetkezeteknek mi a hasznuk? Azon kívül, hogy ők munkákat hirdetnek? Ők ebből hogyan profitálnak?

Előre is köszönöm mindenkinek!:)



2022. márc. 28. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég max 2-3 héttel előtte elkezdeni keresgélni.

A diákszövetkezetek segítenek neked meló találni, illetve ami bért kapsz diákmelón keresztül, ott csak az szja-t kell leadózni (de gondolom 25 év alatti vagy, így már azt sem).

Ha a diákszövetkezek azt mondja hogy xy melóra kapsz 1500ft-ot óránként, az kb azt jelenti hogy a munkáltató fizet a szövetkezetnek mondjuk 2200-at, abból 700-at elvesz a diákszövetkezet, és neked marad 1500.

2022. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
aa szuper vagy, nagyon szépen köszönöm!:)
2022. márc. 31. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!