Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Karrierváltás a közigazgatásbó...

Karrierváltás a közigazgatásból magánszektorba?

Figyelt kérdés
Azoknak a történetére vagyok kíváncsi, aki az államigazgatásból/közigazgatásból/önkormányzati szektorból átnyargalt a magánszektorba. Éreztetek negatív diszkriminációt a munkáltatói oldalról azért, mert a közszektorból jöttél? Meséljetek!!!

2022. márc. 29. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
nagyrészt fel sem veszik az ilyeneket. A közig teljesen elrontja az ember munkához való hozzáállását
2022. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én így jöttem, nem alkalmazott voltam, hanem egy kis cég által voltam kihelyezve állandóra. Nem igazán éreztem hátrányos megkülönböztetést, mondjuk tudtam, hogy csak pár évig dolgozom ott, amíg befejezem az egyetemet és melette is képeztem magam.

De tény, hogy amint átkerültem a multivilágba nagyságrendekkel több megkeresést kapok.

2022. márc. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Alig pár helyre hívtak interjúra, azok a helyek is felejthetők voltak.
2022. márc. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minél több időt vagy ott annál nehezebb lesz
2022. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem vesznek fel.... mert más a mentalitás a multinál, mint az állami szektorba.


Állami szektorba teljesen mást jelent a "hajtás" , mint egy multicégnél...


Állami szektorban többen vagytok egy feladatra, mindenki csak a saját munkáját végzi (vagy még azt se...), határidőhöz vagy kötve, amíg az nem közeledik, addig nem baszogatnak, a multinál ezzel szemben gyakorlatilag nincs határidő, mert ott minden azonnal kell...állami szektorban esetleg helye lehet visszaszólásnak a vezető felé, ha olyan a főnök... multinál ezt egyszer játszhatod el... második lehetőséged nem lesz, mert még aznap kirúgnak...


Aki az állami szférába "tanult meg" dolgozni, annak a múlti nem fog menni és fordítva....

2023. aug. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Rengetegen vándorolnak át állami szférából, multihoz tehát nem helyes az az állítás amit az #5 tett.
2023. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Rengetegen vándorolnak át állami szférából, multihoz tehát nem helyes az az állítás amit az #5 tett."


Nem mondtam, hogy nem lehet megpróbálni.... csak éppen a nagy részének nem fog sikerülni.


Én is rengeteget ismerek, aki megpróbálta - többek között én is - de nsgyon soknak nem sikerült, és nem azért mert szakmai hiányosságok lettek volna....

2023. aug. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De akkor miért jelentetted ki, hogy nem veszik fel?
2023. aug. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%

azért, mert nem is veszik fel....már az versenyszférába tartozó munkáltató, aki ismeri a köziget....


egyébként a váltás még nem okozna nehézséget annak, aki 3-4-5 évet töltött a közigben, azok még tudnak asszimilálódni, de akik 8-10-15 évet, vagy annál többet, azok már nem...


Aki megszokott egy munkamentalitást 12 - 13 évig, az már nem tud egyik napról a másikra egy teljesen új mentalitást megtanulni...

és ezt a vezetők is tudják....


Na ezért...

2023. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kijelentetted, hogy nem veszik fel. Erre én írtam, hogy rengetegen vándorolnak át. Erre írtad, hogy te is sok ember megpróbálta ismertségi körödben.

Majd újra kijelented, hogy őt biztos nem fogják felvenni. Próbáltál érvelni évekkel, hogy annak nem okoz nehézséget aki 3-4-5 éve van csak ott. De az nem derült ki, hogy a kérdező hány éve nyomja te mégis kijelentetted, hogy nem veszik fel.

Nem valami logikus gondolatmenet.

2023. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!