Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő gépészmérnökként...

Pályakezdő gépészmérnökként normális, hogy a gyakorlati szakmát elég komplexnek, nehéznek látom?

Figyelt kérdés

Próbaidőn vagyok, multinál. Tanulmányaim alatt érdekelt a szakma, jó eredményekkel is végeztem. Viszont sokkal nehezebb a munka, ami nem is baj, mert motivációm van és nagyon érdekel, meg akarok felelni, csak úgy érzem lassú vagyok még, és óriási felelősségem van abban, hogy ne csak gyors, hanem precíz legyek. Volt már valaki hasonló cipőben?

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!



2022. márc. 29. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
igen mert az egyetemen alig tanítanak valami szakmai, mérnöki dolgot. Jól tudsz improprius integrálni, bármikor megoldasz egy taylor polinomot vagy egy invertálható mátrixot.
2022. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Milyen területen dolgozol és mik a feladataid?
2022. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Én ezért váltottam pályát, egyszerűen mindig azt éreztem, hogy nem értek hozzá. Főleg, hogy az akkori főnököm Bécsben végezte a műszaki egyetemet.
2022. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Milyen területen dolgozol? Én pont az ellenkezőjét érzem és tapasztalatom, egy megváltás a sok egyetemi szívatás után a munka, sokkal könnyebben haladok előre személy szerint, ezt legalább megfizetik 😀
2022. márc. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Bár én villamosmérnökit végeztem, átérzem a helyzeted.


Van abban igazság, amit az 1-es mond. Tényleg indokolatlanul sok idő megy el alapozásra, papíron számolgatásra, matematikai tételek bizonyítgatására.


Szerintem egy jelentős különbség az egyetem és a munkahely között, hogyha elakadsz, nagyobb eséllyel kapsz érdemi segítséget, illetve van időd begyakorolni a dolgokat, és idővel szinte kisújból fogod kirázni őket. Nem ciki segítséget kérni, ha elakadsz, mint ahogy az iskolai rendszer azt helytelen módon belénk verte.


Én amúgy multiknál pont arra jöttem rá, hogy a feladatok nehézsége inkább abból fakadt, hogy kevés érdemi inputot kaptam hozzájuk, (szakmailag nemigen jelentettek kihívást). Benne volt az is, hogy a projekt leader nem mérnöki végzettségű volt, valamint hogy nagy volt a fluktuáció, és sokszor, aki érdemben segíteni tudott volna, már rég nem volt a cégnél. Hozzáteszem, én pont a gány feladatok elől menekültem át egy kis tervezőirodához.

2022. márc. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az a baj multinál nem segítenek, sem a kollégák sem a főnököd
2022. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Én megtanultam egy nyelvet és átmentem SSCre. 2 hét alatt teljesen betanítottak, semmi stressz, a fizu ugyanannyi és vannak jó csajok a cégnél.
2022. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
igen
2022. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
39%
Jaja improprius integrál, semmi értelme. És az ilyen xarokat eröltetik.
2022. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jah, meg mérnöki kommunikáció meg mérnöki etika. Ki a xart érdekelnek. Inkább lenne több PLC például.
2022. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!