Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozhatok ingyen, gyakornokk...

Dolgozhatok ingyen, gyakornokként?

Figyelt kérdés

Sziasztok, infót tanulok, programozást és kaptam egy jó lehetőséget. Egy nagy cégnél van egy ismerősöm és azt mondta hogy ha gondolom, mehetnék hozzájuk gyakornoknak. Viszont ingyen, amivel nekem nincsen gondom, mert nagyon jó tapasztalat lenne és az önéletrajzomba is beírhatnám.


Viszont, a kérdésem: dolgozhatok ingyen? Mármint, ha úgy döntök hogy elvállalom, legális? Tehát kb. úgy kellene tekinteni az egészre mintha én hobbiból, önszorgalomból, kisegítenék egy csapatnak?


Szóval, szabad? :D



2022. ápr. 3. 17:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#10 Sajnos nem vagyok otthon ezekben a dolgokban, de ugye, engem, még ha el is vállalnám, semmilyen negatív következmény nem érne?
2022. ápr. 3. 19:44
 12/17 anonim ***** válasza:
Milyen negatív következményre gondolsz?
2022. ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#12 Nem tudom, sajnos nem nagyon vagyok tisztában ilyen dolgokkal. Bocsi ha hülyeséget kérdezek.
2022. ápr. 3. 20:24
 14/17 anonim ***** válasza:
57%

#8,9

Ez hülyeség. Legtöbb helyen nem is érdekes milyen diplomád van. Az aktuális tudást pedig simán fel lehet mérni.

Rugalmasság meg az összes gyakornoki helyre igaz, még kkv szinten is, nem hogy multiknál.

Voltam elég sok interjún gyakornokként, dolgoztam több helyen is és már főállásban is bejártam párat.

Sehol nem módi, hogy gyakornok ne kapna fizetést, sőt a 25 év alatti szja kedvezeménnyel elég kompetitív bért is kapsz. Akkor komolyan, miért tennéd ingyen? Oké van pénzed, és?


Csinálj egy github fiókot, dobj fel pár saját hobbi-tanuló projektet és máris előrébb vagy mint a többi jelölt. Én is azokat interjúztatom elsőnek akinek láttam korábbi munkáját.

2022. ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#14 Arra gondoltam csak hogy pár hónapig csinálnám, közben meg keresnék pályakezdő melókat, pár hónapba nem halnék bele szerintem. Egyébként teljesen megértem a te és a többiek pontjait is. Alszok rá. :) De nagyon bolond lennék ha belemennék?
2022. ápr. 3. 20:49
 16/17 anonim ***** válasza:
56%

Igen. Bolond lennél.


2022 van, nem 1970, az örüjjé, hogy itt lehetsz kora. Nem dolgozunk ingyen. Ha egy cég kicsit is ad magára, ez meg se fordul a fejében, hogy ingyen foglalkoztasson (meg amúgy nem is tehet ilyet).

2022. ápr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
72%
Én csak ismételni tudom magam. Kérd meg az ismerősöd, hogy kössön össze a HR-el és nézd meg mit tudtok kiokoskodni együtt.
2022. ápr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!