Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozhatok ingyen, gyakornokk...

Dolgozhatok ingyen, gyakornokként?

Figyelt kérdés

Sziasztok, infót tanulok, programozást és kaptam egy jó lehetőséget. Egy nagy cégnél van egy ismerősöm és azt mondta hogy ha gondolom, mehetnék hozzájuk gyakornoknak. Viszont ingyen, amivel nekem nincsen gondom, mert nagyon jó tapasztalat lenne és az önéletrajzomba is beírhatnám.


Viszont, a kérdésem: dolgozhatok ingyen? Mármint, ha úgy döntök hogy elvállalom, legális? Tehát kb. úgy kellene tekinteni az egészre mintha én hobbiból, önszorgalomból, kisegítenék egy csapatnak?


Szóval, szabad? :D



2022. ápr. 3. 17:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

Nem dolgozgatsz ingyen.


Kötelesek valami minimum díjjazást adni a gyakornokoknak.

2022. ápr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem szakmai gyakorlat keretein belül tudnak ingyen alkalmazni.
2022. ápr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#1 akkor hogy dolgozik sok tanuló ingyen?
2022. ápr. 3. 18:26
 4/17 anonim ***** válasza:

1 vagyok.


Egyetemi 3 és fél hónap egybefüggő szakmai gyakorlatomra kötelesek voltak bért adni és járt betegszabadság is.


Párom 3-6 hetes gyakorlatára nem járt semmilyen bér.


Ennek utána kell nézned, mi a pontos szabályozás. Te akarsz gyakornokoskodni és te fogsz ingyen dolgozni, ha nem vagy képben.

2022. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nekem nem gond hogy ingyen dolgozok, van pénzem, évekig pénzért dolgoztam egyetem mellett. Ez egy jó lehetőség, jó cégnél, lenne mit írnom önéletrajzba..bevállalnék pár hónapot fizu nélkül. Vagy bolond vagyok?
2022. ápr. 3. 18:59
 6/17 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

Én nem mennék oda. A valódi nagy cégek mind fizetnek a gyakornokoknak, legalábbis IT területen.

Akkor miért dolgoznál ingyen ha simán 1600-2500 közötti órabérért is tudsz? www.schonherz.hu - megcsinálod a szintfelmérőt, jelentkezel állásokra és nem kizsákmányolnak. Amelyik cég pedig nem tud megengedni magának egy gyakornokot, hogy fizessen, az ne vállaljon gyakornokokat.

2022. ápr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7 Mert sajnos nekem teljesen más területről van diplomám és másképp nem tudok "ugródeszkát" találni...
2022. ápr. 3. 19:24
 9/17 A kérdező kommentje:
Illetve nagyon rugalmas lenne, akkor dolgoznék amikor akarok és annyit amennyit akarok. Tehát mellette elméletileg tudnék mást is dolgozni, pénzért.
2022. ápr. 3. 19:27
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Ha meg tudod oldani, hogy legálisan szerezz ott egy gyakornoki pozit, akkor nyomjad. Beszélj ott egy HR-sel.Jól látod, nagyon sokat fog számítani a munkakeresésnél.
2022. ápr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!