Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki már kivándorolt, technikai...

Aki már kivándorolt, technikailag hogyan készült rá? Mivel, hogyan készült? Különösen érdekes ez gyerekkel.

Figyelt kérdés
Mennyi pénzt tettél félre a kinti kezdéshez? Hol laktál az első hónapokban? Ha gyerekkel mentél, az hogyan viselte, hogyan fogadták be? Hogyan illszkedett be? Esetleg előrementél, majd a család jött utánad?

2022. ápr. 4. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 évet dolgoztam Angliában, úgy volt, hogy kint is maradok. Kutatóorvos vagyok, egy tudományos pályázatot adtam be, és nyertem, így már fix munkahelyre mentem, akkor még nem volt családom.


Eleinte a munkahely (egyetem) segített szállást szerezni, utána már a következő években én tudtam albérletet kivenni. Szerintem ez a része nehézkesen ment volna Mo-ról kapcsolat nélkül, mert kellett nekik ajánlólevél a főnökömtől. Mivel biztos munkahelyem volt, 2-4 százezer forint elegendő volt kezdésnek. Bonyolult volt a bankszámla nyitás is, mivel szintén egyetemi ajánlólevél kellett nekik.


4 év után besokalltam, mert nagyon kínzott a honvágy, és (akkor már feleségestől, akit ott ismertem meg, de magyar lány) hazajöttem, mert nem bírtam tovább ott élni. Az angolok nem annyira befogadóak, az én tapasztalatom az, hogy inkább magamfajta migrikkel lehetett barátkozni, de ez biztos személyfüggő egyéni tapasztalat. Én pl. egy indiai sráccal és egy japán csajjal lettem jóba, az egyik kollega, a másik szobatárs volt. Az angolokkal max az időjárásról lehetett csevegni, és ez nem vicc.


Azóta tudom, hogy én már nem megyek Magyarországról sehová, maximum, ha visznek. Tapasztalatnak mindenesetre nagyon jó volt, örülök, hogy kint voltam, de most már csak turistának megyek külföldre.

2022. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm!



jöhet még 😊

2022. ápr. 5. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!