Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdekes lehet egy Odessza-Kisi...

Érdekes lehet egy Odessza-Kisinyov út? Esetleg járt már ott ilyen módon valaki?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy elmennék Ryanairrel Odesszába ott eltöltenék pár napot, vonattal átmennék Kisinyovba kb két napra, majd vissza Odesszába.

Tudom Kisinyovba szinte egyáltalán nem járnak turisták (nyilván okkal), de pont valahogy pont ezért is vonz.



2020. nov. 8. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
2%
Remek gondolat. Ebben a cividos időszakban brilliáns elmére vall, hogy utazni akarsz, ráadásul pont az oroszokhoz.
2020. nov. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy most akarok menni??? Megjegyzem, hogy ha most akarnék, se lenne hozzá minimális közöd sem. Nem szívódnátok fel végre az utazás kategóriából? Baromi unalmas, hogy telespamelitek az összes kérdést.


Ja, és majd elfelejtem, te briliáns elme: Odessza Ukrajnában, míg Kisinyov Moldovában van.

2020. nov. 8. 12:32
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Csak akkor, ha közben megállsz Tiraszpolban is, sokkal izgalmasabb, mint Kisinyov. Ha szeretnél Transznisztriában utazni, írj privátot, ismerek ott egy fickót, aki szervez utakat az egész országban, meg van egy-két AirBnb lakása is.
2020. nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as, köszönöm a (végre) hasznos választ!

Ki tudnád fejteni kérlek, hogy Tiraszpol miért sokkal izgalmasabb?

2020. nov. 8. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Kis túlzással a világ utolsó szovjet állama, tele sarló-kalapáccsal, Lenin-szobrokkal, Rosa Luxemburg és hasonló nevű utcákkal, egy tankról mintázott szoborral a főutcán. Önmagában érdekes helyzet egy olyan országban tartózkodni, amelyet nem ismer el az ENSZ és csak hasonló területeknek, például Dél-Osszétiának van nagykövetsége. Kisinyov ezzel szemben nettó panelgettó, még a belváros is, egy napig viccesen lehangoló, meg ha nem akarod elhagyni Európát és úgy akarsz rendes ázsiai nyomort megtapasztalni, akkor érdekes lehet, de amúgy a világ egyik legcsúnyább és legérdektelenebb fővárosa.
2020. nov. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Én Kisinyov bázissal utaztam Tiraszpolba és Ogyesszába, de pont fordítva érdemes: Ogyesszában tábort verni és onnan meglátogatni Kisinyovot illetve Tiraszpolt. Utóbbi izgalmasabb, ha kíváncsi vagy arra, milyen az élet egy nem létező országban, ahol megállt az idő. Ha működik még a konyakgyár, azt se hagyd ki, jó cucc. Kisinyovban tényleg nincs érdemi látnivaló, mi igazából a helyiekkel vegyülèssel töltöttük az időt. A világ legszebb nőit ott találod.
2020. nov. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 D. Brasco ***** válasza:
68%
Kisinyov az egyik legócskább legunalmasabb posztszovjet város.A helyedben simán kihagynám.
2020. nov. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisinyovot amúgy bele lehet fűzni egy nagyon fura körtúrába, emlékeim szerint Velencébe van közvetlen járat, onnan meg haza tudsz már repülni direktben.

Amúgy egy Odessza és Kisinyov között direktben utazni elég szívás, hiába vannak közel elmáshoz, van két határátlépés meg az utak sem épp csodálatosak, olyan öt óra átdöcögni busszal.

2020. nov. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Odessza klassz hely, bár kezdik ellepni a lerészegedő brit turisták.

Kisinyov még sokat látott utazóknak is nagyon ócska és ronda hely, semmi izgalmasat nem fedeztem fel. Egy napra érdemes maximum megállni itt.

Tiraszpol ajánlható program, egzotikus csúnyaságával és heroikus szovjet jelképeivel egy magyarnak is izgalmas lehet. Viszont fontos, hogy bürokratikus hely, pl Odessza-Tiraszpol-Kisinyov vonalon ha utazol, akkor nem lesz moldáv belépő pecséted (a transznyisztrait nem fogadják el, hiszen el sem ismerik), ami a kilépésnél lehet gond, ha ebben az irányban mennél, akkor további kört érdemes futnod a kisinyovi turisztikai hivatalban a pecsétért. De enélkül nem is lenne igazi :D

2020. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!