Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan érdemes kimenni külföld...

Hogyan érdemes kimenni külföldre dolgozni és élni (Ausztriába vagy Németországba) úgy, hogy a családomat szeretném magam után hozni minél hamarabb?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék kimenni külföldre dolgozni és élni. A gond az, hogy van egy családom. A legelső dolog ami a legfontosabb az az, hogy a családomat szeretném minél hamarabb hozni magammal.

Ezt hogyan lehet megoldani? Mert ezt úgy lehetne, hogy munkát vállalok, majd szinte azonnal kapok is albérletet. Ez így működhet? Mert Magyarországon működik, sőt, első albérletem úgy volt, hogy ki lett fizetve a 2 havi kaució meg a lakbér, majd 1 hétre rá dolgoztam. (Akkor is ugye próbaidő volt, stb.)

A gond az, hogy pl testvérem Franciaországban lakik, és ő mondta, hogy nem egyszerű a saját albérlet (neki már az van) mert kell egy igazolás a munkáltatótól hogy tudod fizetni az elbérletet. (Ezt sem értem minek, vagy ott nincs kaució? Nálunk pont ezért (is) van, és én itthon nem találkoztam egyszer sem olyannal, aki kért volna munkáltatói igazolást)

Úgy tudom, hogy Svájcban is kérnek igazolást. Akkor a Németeknél is, Osztrákoknál is? Mert ha igen, az eléggé megnehezíti a külföldi munkavállalást. Illetve azt nem, de a saját albérletet igen. (Tesómnak is 6 hónap után sikerült)

Bent vagyok pár fb csoportban, ahol német és osztrák állások vannak. Ilyenkor persze van szállás, amit a magyar fejvadász cég fizet és a bejelentés is magyar a legtöbb esetben. Ebben az esetben mikor lesz saját albérletem, csak ha átvesz az osztrák/német cég?

Lehetne önállóan is állást keresni, úgy, hogy kimegyek először egyedül, hotelekben lakok addig ameddig állást nem kapok és még utána is addig ameddig azt a bizonyos igazolást meg nem kapom.

De a hotel elég drága így ehhez óriási tőke kellene, ráadásul kockázatos és ki tudja meddig lennék távol a családomtól és ki tudja hogy ők mikor tudnának jönni utánam..



2022. ápr. 5. 23:56
 1/8 A kérdező kommentje:

Illetve rosszul tettem fel a kérdést, nem is hogyan érdemes, hanem hogy hogyan lehetséges.

Legjobb esetben mikor tudom magam után hozni a családom?

A legjobb az lenne, ha munkáltatói igazolást nem kérnének az albérlethez.

2022. ápr. 5. 23:57
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemetbe 3 hónap bér papír illetve 2 vagy 3 hónap kaució és nagyon jó ha végleges a szerződésed. (Újonnan kérnek selbstauskunft-ot, ami olyasmi mint egy Mini személyes önéletrajz és általában schufat, ez pedig olyan mint a fekete lista, ezzel jelezve, hogy nem vagy eladósodva úgyhogy valóban nem könnyű.

Iszonyat túl jelentkezés van albérletre, ha a papírok adottak sem biztos, hogy egyhamar megkapod az albérletet. (Baden Württemberg)

2022. ápr. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Miért nem jössz nyugati határ menti helyre és ingázól?
2022. ápr. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Soproni vagyok. Innét ingazva elérhető bécs és bécs elővárosai. Sokan többet utaznak az aglóból Budapestre. Hazai árak de külföldi fizu. És itt a család is könnyebben jön veled, a napi élet és ügyintezés marad hazai, de mégis külföldön dolgoztok. Sőt, a barátok, rokonság könnyebben meglátogatható innét, nem nagy az ország. Sok ideköltözőt ismerek aki teljes családdal jött és bejött nekik.
2022. ápr. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Ès sok embert ismerek aki 10 eve is csak makog itt németül hiába dolgozik kint. Aki megtanul rendesen németül, szorgosan dolgozik, netán még jó szakmája is van az talál itt melót hiába dolgoznak kint már elég sokan.
2022. ápr. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3

Mert ahhoz autó kellene, az meg nincs 😆

Vasúton mennyire lehet ingázni?

2022. ápr. 6. 10:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Lakàsbérléshez ahogy a kettes írta, kauciò, véglegesített munkaszerződés plusz 3 havi bérpapír. Àltalàban azt szoktàk mondani, hogy a bér maximum harmada legyen a lakbér. Anélkül baromi nehéz, bàr nyilvàn ez attòl is függ, hogy hol. Berlinben pl. még ha ezek megvannak is iszonyat nehéz és időigényes. Magyar bejelentést munkàsszàllòval nem ajànlom. Ha valami rosszul sül el, egyik napròl a màsikra kiraknak, aztàn csak leshetsz, hogy most mihez kezdj. Kezdésnek vannak lehetőségek rövidebb tàvù bérlésre - pàr hétre vagy max 1-2 hònapra, amíg beindulnak a dolgok, viszont azok dràgàbbak is pont ezért. (Wohnen auf Zeit) Én azt javasolnàm, hogy az elsődleges cél ne az legyen, hogy a csalàdot vinni tudd magaddal, max ha van elég pénzetek rögtön nagyobb lakàsra+ugye amíg beindul a melò mindkezttőtöknek. Ha ez nem adott, akkor inkàbb egyedül gyere ki és ha màr mennek a dolgok lehet intézni a többit is. Így még ha valami balul sül el, akkor is max téged érint, nem kell mondjuk az egész csalàdot költöztetni megint.
2022. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csalad mibol elne meg?
2022. ápr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!