Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Beágyazott szoftverfejlesztő...

Beágyazott szoftverfejlesztő mérnökként reális ez a fizetés, vagy lehetne több, próbáljak meg váltani?

Figyelt kérdés

BME-VIK diploma, másfél év tapasztalat.

Bruttó 830.000 Ft a fizetésem. Ez a teljes kompenzáció, minden benne van.

BP, autóipari nagyvállalatnál.



2022. ápr. 6. 22:58
1 2
 11/12 anonim válasza:
Főleg az utolsó válaszadót kérdezném , jelenleg OE mérnökinformatikus képzésen vagyok Beágyazott rendszerek szakirányon. Beágyazott fejlesztéshez mekkora hardveres tudás kell? Valamint érdekelne hogy a fejlesztés milyen mikrokontrolleren történik. Eddig csak arduinot használtam. Valamint érdekelne hogy ilyen területre főként villamosmérnököket vagy mérnökinfósokat alkalmaznak?
2022. máj. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#10 vagyok


"Beágyazott fejlesztéshez mekkora hardveres tudás kell?"


Minimális, ha szoftveres vagy, (de minimális tényleg kell). Nekem több elektronika témájú tárgyam volt, de igazából hardvertervezésben nem nagyon vettem részt. Aki ilyen munkát végez, az főleg gyakornoki évei alatt szedte fel ezt a tudást valamilyen hardveres pozícióban. Ha a digitális technikát nézzük, ott azért a funkcióblokkok szintén érteni kell a dolgokat, mi van egy mikrokontrollerben vagy egy ASIC-ben. Nyílván, ha FPGA fejlesztőnek mész, ott jóval komolyabb digittudás kell, de az ilyen pozik jóval ritkábbak.


"Valamint érdekelne hogy a fejlesztés milyen mikrokontrolleren történik."


Ardunio-t általában prototipizáláshoz használnak cégek, amiket eddig hallottam. Pl Semilabról hallottam ilyet. Rendes beágyos feladatoknál STM32, PIC, AVR, Infineon (Aurix), ESP-t hallottam eddig a legtöbbet. Egyiken érdemes elkezdeni gyakorolgatni, utána a többi már gyerekjáték.


"Valamint érdekelne hogy ilyen területre főként villamosmérnököket vagy mérnökinfósokat alkalmaznak?"


Én főleg villamosmérnökökkel találkoztam eddig, de voltak infós kollégáim is multinál. Sőt OE-n végzett infós is, de még proginfós is.


Nem kérdezted, de fontos infó lehet még, hogy a legtöbb helyen C-ben kell programozni, ez után jön a C++. Fontos még, hogy szinte biztos, hogy szükséged lesz valamilyen szkriptnyelv ismeretére (elsősorban python, de akár bash, stb). Haladóbb témák még, amik hasznosak: beágy OS-ek (FreeRTOS, embedded Linux, stb), hálózati ismeretek, webes, adatbázisos ismeretek. Utóbbiak értelemszerűen nem általános elvárások, annál többet érnek viszont a piacon egy-egy pozinál.

2022. máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!