Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan fednétek le egy 2 éves...

Hogyan fednétek le egy 2 éves rést az önéletrajzotokban?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy XY személy a covid alatt munkát vállalt az épitőiparban, sajnos nem volt bejelentve és mivel egy darabig kényelemes is volt így neki szépen eltelt 2 év... Most viszont XY vissza menne a régi kerékvágásba, nevezzük úgy, hogy irodai munkakörbe. Viszont nyilván nem mutat jól egy HR-es előtt, hogy az elmúlt 2 évben az építőiparban dolgozott, másrészt azért sem feltétlen kellene beleírni mert nem volt XY bejelentve. Viszont az sem túl előnyös ha az önéletrajz szerint XY 2 éve munkanélküli. Mi lenne a legjobb megoldás szerintetek?
2022. ápr. 7. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Megmondod, hogy alkalmi munkáztál, arra a 2 éves gapra írhatod is ezt az önéletrajzra. Ha szóban kérik hogy részletezd, akkor bullshitelj valamit. Én is 1 évig munkanélküli lettem mikor covid beütött és így "fedtem".
2022. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ebben semmi szégyen.

Én azt kamuznám be, hogy egyéni vállalkozóként dolgoztál, és az építőipari szerepkörbe több irányítói, építésvezetői kört jelölnék, és kevésbé hangsúlyoznám a sitthordást.

Ha kérdezik, megmondod, hogy ki akartál próbálni mást, de elég volt, hiányzik a régi irodai életed.

Miért válasz amúgy? Kevesebb lett a megrendelés az utóbbi időben?

2022. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindkét választ.

2-es: szimplán elég volt, nem az én világom. Egy darabig jó volt és érdekes de aztán elmúlik a varázsa és marad a mindennapos kosz és fizikai fáradtság. Valakinek megy valaki pedig érzi, hogy ez nem az ő pályája.

2022. ápr. 7. 15:17
 4/10 ascelpius ***** válasza:
100%

"Egy darabig jó volt és érdekes de aztán elmúlik a varázsa és marad a mindennapos kosz és fizikai fáradtság. Valakinek megy valaki pedig érzi, hogy ez nem az ő pályája."


Na, ezt így ahogy van szószerint el is mondhatod interjún, teljesen érthető indok

2022. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4/4 csak az a félelmem, ha meglátja egy HR-es, hogy építőipar előítéletes lesz már interjúra is behívni.
2022. ápr. 7. 17:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Írd be, senkit nem érdekel, hogy be voltál-e jelentve!
2022. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6. Nem is igazán az a rész zavar. De most is volt egy telefonos interjú ahol elmondtam, hogy az elmúlt 2 évben építőipar, mire a HR-es hangja érezhetően lekezelőbb lett és egy "Ahha tehát épitőipar" sóhaj után elköszönt.... Ezért gondoltam arra, hogy lehet jobb lenne az önéletrajzomban valahogy ezt a 2 évet eltusolni.
2022. ápr. 7. 20:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Beìrható az is, hogy külföldi munka. Ha rakerdez, megmondod hogy magán életi dolgok miatt két évre ki mentél dolgozni. Ennyi. Jól is védhető, hogy idegen környezetben nem vetted észre, hogy nem jelentettek be. Aztan vegulis a te döntésed, hogy mit ìrsz be.
2022. ápr. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyebként epìtőiparban vagyok mérnök de egy jó komuves nálam is többet keres most, nem egy Hr-esnel . LoL. Aztan lehet sóhajtozni.
2022. ápr. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8. Köszi a tippet!

9. Ahol én voltam ott még egy segédmunkás is hazaviszi a napi 25-t. :)

Ettől függetlenül lenézik sajnos az építőipart.

2022. ápr. 8. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!