Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek érdemes megcsináln...

Szerintetek érdemes megcsinálnom a sima 2 éves biológusi msc-t? Tudásom maximális megvan hozzá (tőlem gyengébb kaliberűek is végeztek ott ismerősi körben). 36.5 éves vagyok, tehát olyan 37 évesen kezdeném el, ha úgy van, még tanulékony vagyok.

Figyelt kérdés
4 éves régi osztatlan biológia-földrajz szakon végeztem a főiskolán+ mindkét tárgyamból megcsináltam az 1-1 éves msc képzést. Tehát az a 2 év biológusi is kb 1-1,5 év lenne (ami a tanulást illeti), mert sok tárgyat beszámítanának, ahogyan érdeklődtem már. Ugye 12 éve tanár vagyok, és már meguntam. Nagyon nem szeretem csinálni. Nettó 230 at keresek Ped II.-vel, ami elég vékony. Az a szerencsém, hogy keleten élek, itt nem pesti bérszínvonal van... Annyira a pénz nem érdekel, szóval maga az a tény, hogy szeretném azt csinálni (labor, vagy terepre járkálás) sokkal fontosabb, mintsem sokkal többet keressek (mert tudom, hogy abban sincs sok pénz, a legtöbbeknek ott is keveset fizetnek sajnos). Úgy vagyok vele, hogy addig tanuljon az ember, még nem idősebb- 50 feletti, hogy sehová se kelljen. Szerintetek érdemes belekezdeni? Persze menet közben meg nézelődni állások után, biztos számít az is már, ha tanulsz és könnyebben felvesznek egyes biológusi munkakörökre. Mint mondtam, családom úgy sem hiszem, hogy lesz, szóval az anyagiak annyira nem fontosak, hogy most 4-500 ezret keressek...
2021. jún. 6. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2021. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Indok? Köszi a választ. Mindenkinek megy a zöld kéz amúgy, aki válaszol bármit is.
2021. jún. 6. 14:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tudnál többet azzal a végzettséggel? Milyen helyekre kellhet, ahova most nem elég a végzettséged?
2021. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondolom jobban járnék egy PHDvel, bár akkor már 42 lennék, mire végeznék vele (5 év alatt kevesen abszolválnak). De amilyen gyötrelem a bér az egyetemeken is, amíg nem rendes tanár az illető,,,hát...eléggé meggondolandó. Kevesebbet keresnék sok évig, mint most.
2021. jún. 6. 14:18
 5/10 A kérdező kommentje:
3-as, jó kérdés. Van ahová speciálisan biológusi végezttséget kérnek. Orvoslátogatónak is...
2021. jún. 6. 14:19
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha van rá pénzed és időd, és el akarod ütni valamivel a szabadidődet, akkor miért ne.

Ami nem világos: ha van biológia msc-d, ahhoz a biológus msc mit tesz hozzá?

2021. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tanari mscm van. Ez olyan, mint a matematika tanar msc vagy matematikus msc. Sok differencia nincs, de valamennyi mègis
2021. jún. 6. 14:44
 8/10 anonim válasza:
69%
Szerintem érdemes lehet, főleg ha tudod, hogy milyen specializációk érdekelnek. A mesterrel már elég jó lehetőségek vannak elvileg, pláne ha utána még továbbképzed magad. Onnantól meg már nem fog számítani, hogy hány évesen végezted el a képzést.
2021. jún. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sztem is érdemes.

Azt találd ki, hogy merre tovább! Legyen terved mielőtt belevagsz.

2021. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kérdés hogy felvesznek e úgy valahová, valamilyen területre, ahol ezzel kell foglalkozni. Menet közben elvégezném. De a semmire, na úgy nehéz kiadni 4x305 ezer ft tandíjat.
2021. jún. 14. 10:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!