Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kávézóba dolgozom, kevesebbet...

Dezső22 kérdése:

Kávézóba dolgozom, kevesebbet kaptam mint a megbeszélt összeg mert nem voltam bejelentve: mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Röviden: órabérrel dolgozok, észrevettem hogy a havi fizetés jóval kevesebb mint amit számoltam. Beszéltem a titkárokkal s kiderült hogy nem egyezik öt nap: avagy ezekre a napokra nem lettem beírva, s így olyan mintha nem is mentem volna be.


Hiába mondtam hogy bent voltam s hiába vannak tanúk (az aznapi munkatársak) bejelentés nélkül olyan mintha nem lettem volna ott. Az azért zavar hogy 10 órát dolgoztam ötször ingyen, így hát azért utána járnék hogy mit lehet csinálni.


Egy top franchise-ről van szó, multináacionális, mondjuk azt hogy jófejségből nem mondom meg hogy melyik.



#bejelentés #fizetés elhalasztás
2022. ápr. 12. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ahol nem fizetnek ott nem dolgozok… sajnos nem tudom mit lehet tenni legális keretek között, illegális meg egyértelmü….lezabálom, haza viszek annyi cuccot amennyivel lógnak, ez ugye büntetendö!
2022. ápr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Azt lehet csinálni, hogy nem dolgozol feketén!
2022. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ne legyél jófej, mond el az ilyen megérdemli.
2022. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

kedves második kommentelő: ez elvileg nem fekete, egy top cégről beszélünk, annyi történt hogy valaki elfelejtett bejelenteni (vagy ez direkt történt meg, de remélem nem) s így olyan mintha egyáltalán nem dolgoztam volna. Én alapjáraton nem dolgozok feketén.


harmadik: tudom hogy ezeknek a cégeknek nagyon fontos hogy elkerüljenek minden lejárató kampányt, tehát egyenlőre próbálok egyeztetni velük, meglátom mennyire lesznek hajlamosak utalni.

2022. ápr. 12. 13:37
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha valaki "elfelejtett" bejelenteni, akkor lobogtatni kell a munkaszerződést. Azt meg, hogy melyik nap dolgoztál, a jelenléti ív (ami kötelező) bizonyítja.
2022. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Nincs jelenléti ív (papír vagy elektronikus formában)? Nincs írásos nyoma a munkarendednek/munkaidő-beosztásodnak? Elvileg kellene hogy legyen. Ezeket kellene összevetni a ledolgozott órák számával.
2022. ápr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
hmmm.... multi cég, és feketén dolgoztat??? Ez nekem nem kerek....
2022. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Van munkaszerződésed? Ha van akkor nem a te felelosseged hogy be is legyel jelentve. A munkaviszonyod el, vannak tanul akik igazoljak. Es ugye kaptal fizetest. Tehat tudsz mit tenni.


Eloszor is szepen kerd hogy jelentsenek be. Aztan szepen kerd hogy fizessek ki ami jar.


Ha nem jarsz sikerrel belengetheted hogy panaszt fogsz tenni a bejelentes elmaradasa es a ki nem fizetett munkabered miatt. Mondjuk jo esellyel kirugnak ha próbaidőn vagy.


Ugyanakkor ez egy megnyert per. Meg nem vagyoni kártérítésre is tarthatnal igenyt.


Ugxanakkor honnan tudod hogy nem vagy bejelentve? Ezt nem szoktak mondogatni, plusz nem igen nez utana ennek senki, plane ha kap munkaszerzodest es nem ketoldali a megallapodas a fekete munkarol..

2022. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
akkor most fogd magad, és ne menj be ötször egymás után
2022. ápr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem juttok megegyezésre akkor két megoldás van: vagy lenyeled, hogy pár nap ingyen dolgoztattak akar 10 órát is, vagy bemész a munkaügyi hivatalhoz ès panaszt teszel, akkor ők majd intézkednek.
2022. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!