Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudásba miért nem "fektetnek...

Tudásba miért nem "fektetnek be" az emberek széles körben?

Figyelt kérdés

Állítólag valamelyik nagy idősebb milliárdos mondta hogy ha most lenne fiatal akkor tudásba fektetne, mert a tudás az bármikor, bárhol pénzre váltható.


Ő vajon konkrétan diplomákra, pl. IT, közgazdaság, programozási nyelvek stb. gondolhat vagy mire?


Az embereknek amúgy inkább a passzívabban pénzt hozó dolgok szimpatikusabbak: ingatlan, értékpapírok stb.


Szóval 1-2 diplomát persze megszereznek de önmagában tudásba befektetni nem igazán szeretnek nem? Ki a franc akar egész életében tanulni?



2022. ápr. 15. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem diplomakra gondolt :)


Penzugyi tudas, tapasztalat, nagyon nagyon sokat erhet

2022. ápr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki szeretne tanulni, ha tudná, hogy a megszerzett tudást hogy válthatja át milliárdokra. Többségnek fogalma sincs, hogy mit kezdjen a tudásával. Csak annyit lát maga előtt, hogy szerez egy diplomát.. jó esetben érdekli is az amit tanul.. aztán elmegy fix fizetésért robotolni alkalmazottnak.
2022. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Azert ez nem ilyen egyszeru. En is fizettem be tanfolyamokra vettem szakmai konyveket. De penzt nem kerestem vele.

Nem ugy megy, hogy x-et kifizetsz es utana garantaltan kapsz 3x-et.

Ha a penzed fekteted be ott kevesebbet nyersz de biztosabban.


Van tozsdei hirlevel elofizetesem az nem konkretan a magam tudasaba fektetes, de az meg megeri az arat egyelore.

2022. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Saját példa.

Gyakornokként nem volt nagy a fizetésem, mégis ebből havi $50 ment el oktató anyagot szolgáltató előfizetésre. Mikor végeztem a bérsáv maximumát kaptam meg.


Már főállásúként folytattam ezt, a cég biztosított oktató anyagot, viszont a vizsgákat magam finanszíroztam. $2-300 per vizsga. Most a szintemen lévő bérsáv plafonját kapom úgy, hogy a velem egyszerre végzett, munkába állt kollegáknál átlagban 40%-al többet keresek.


Érdekel a szakma, szeretem csinálni, szeretek tanulni és jó érzés amikor a befektetett munka megtérül.

2022. ápr. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert Magyarországon nem kifizetődő, nézd meg mennyit keresnek pl a PhD-sek, egyetemi oktatók stb.
2022. ápr. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
64%

"Mert Magyarországon nem kifizetődő, nézd meg mennyit keresnek pl a PhD-sek, egyetemi oktatók stb."


A probléma az, hogy a tudás és a magasabb végzettség nem ugyanaz. Azaz például befektetsz abba, hogy kezdő szakmunkásként elmész egy mester mellé kb gombokért dolgozni, ami alatt nem lébecolsz, mert kevés a pénz, hanem figyelsz, tanulsz, és pár év múlva már a saját vállalkozásodat irányítod. Sajnos Magyarországon nagyon kevés az ilyen, hosszabb távon gondolkodó ember.

De tanulás az is, ha adott területen nem érzed magad jól, és tanulnál valami mást. Nem feltétlen diploma, csak egy OKJ-szerű képzés, ahol szintén befektetés a tanfolyam is és utána a tapasztalatszerzés ideje is. Ehhez az is kell, hogy a tanfolyam elvégzésének a célja ne csak a papír megléte legyen.

A tudás nem csak diploma lehet, ezt kellene elfelejteni.

2022. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ki a franc akar egész életében tanulni?"

Pl bármelyik programozó, ha lépést akar tartani.

2022. ápr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!