Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimennétek a helyemben Ausztri...

Kimennétek a helyemben Ausztriába szállodai recepciósként?

Figyelt kérdés

Nyelvszakon végeztem az egyetemen, tehát semmi különösebb végzettségem nincsen, itthon tipikus multi környezetben dolgozom, nyelvtudásomat használva. Ez a közeg viszont nem igazán elégít ki, ezért elkezdtem nézelődni és lehetőségem lenne Ausztriába költözni és egy hegyvidéki hotelben dolgozni, mint recepciós. Sosem csináltam még ezt a munkát, viszont valamennyire érdekel, ugyanakkor félek, hogy meg tudnám -e állni a helyemet, mert eddig még tényleg csak irodai munkáim voltak hosszabb távon. A magyaron kívül két nyelvet beszélek felsőfokon (német, olasz) és további hármat nagyjából középfokon (angol, francia, portugál). Ezenkívül viszont nincsen semmilyen különlegesebb "képességem".

Egyébként nagyon szeretem Ausztriát, éltem (tanultam) is ott már korábban, viszont az ottani dialektusoktól kicsit félek, mert szóban gyakran eléggé nehezen értem őket.

Igazság szerint leginkább tényleg azért van bennem kétely, mert tartok tőle, hogy béna lennék ebben a szakmában.



2022. ápr. 17. 00:37
 1/10 A kérdező kommentje:
+ Ausztria talán még a COVID-helyzet miatt kissé bizonytalan. Legalábbis amennyire tudom, elég gyakran vannak ott Lockdown-ok és akkor aztán mindent bezárnak.
2022. ápr. 17. 00:38
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

I mog di :D

Én dolgoztam már minded tartományban Ausztriában így tudok mesélni. Ausztriában pont a hegyeket kell elkerülni, ott sok begyepesedett ember él, és pont ott erős a dialektus.

2022. ápr. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
80%
Mit lehet elrontani egy recepciós munkán? :D Úristen. Ha nem beszélnéd a nyelvet, akkor lenne hibalehetőség, de így?! Rosszul mondod, hogy jónapot vagy mi?
2022. ápr. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Felsőfokon beszélek németül de az osztrák dialektust én magam sem értem, persze rám ragadt sok minden, mert éveket éltem kint Ausztriában, de az nem az a német nyelv mint amit az iskolában tanítanak, a svájci németről pedig ne is beszéljünk. Miért nem mész ki Észak-Németországba dolgozni? Ott gyönyörűen beszélnek németül, még hallgatni is jó. Olyan helyet kell keresni ahol szállást is adnak. Ha recepcióra mennék akkor vagy Bécs és környéke, vagy Észak-Németország lenne, az emberek is sokkal liberálisabbak, mint egy hegyen ahol télen -25 fok is van és 2 méter hó a kocsidon amit ki kell ásni.
2022. ápr. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Burgenland-tól Vorarlberg-ig minden tartományban dolgoztam. Jobban ismerem Ausztriát mint Magyarországot. Tirolba kezdtem 10 éve kb akkor voltam B1-B2 között valahol német nyelvből. Szörnyű volt, úgy bántak velem mint a kutyával Tirolban. Az az időszak nagyon kemény volt, életem legrosszabb munkahelye volt. Tényleg nem tudok jót mondani a hegyekről Ausztriában. Dolgoztam Karintiában is Innerkrems-ben ünnepnapokon 16 órákat dolgoztunk kint -22 fok volt ki kellett ásni a kocsimat a hóból, össze is karcoltam az egyik helyen, minden nap járatni kellett a motrot, hogy ne húzza le az aksit a hideg. Szörnyű volt alkoholista főnök volt, az egyik magyar srác elvágta a kezét aztán összekellett varatni neki, az pedig kiküldte havatlapátolni mert nem nyaralni jött. Aztán voltam Vorarlberg-ben is a hegyekben szörnyű volt az is, a szállás olyan volt mint egy patkánylyuk idióta főnökkel, megörökölte a szállodát de fogalma sem volt róla, hogyan kell vezetni. Az a baj, hogy a hegyekbe nem szívesen menenk dolgozni az emberek, rohadt nagy a munkaerő hiány a vendéglátásban, és a körülmények sem ideálisak, arról nem is beszélve, hogy erős a dialektus. Ami tetszett Ausztriában az Észak Burgenland, gyönyörű az a Fertő tó és ha átjársz Magyarországra sokat lehet spórolni. Alsó illetve Felső Ausztria is tetszett, kultúrált szállás, kulturáltabb osztrák emberek élnek arra mint a hegyekben.
2022. ápr. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék. Max haza jövök.
2022. ápr. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát Ausztriában a hegyeket igen nehéz elkerülni 🤣
2022. ápr. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy menjél. Később már nehezebb lesz, ès azon keseregsz majd, hogy ki sem próbáltad.
2022. ápr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Egyébként Schladming lenne a helyszín, szóval azért nem olyan eldugott, völgyvégi kis falu, mint amilyenek mondjuk Tirolban vannak.


3-as válaszoló:

Egyrészt hiába beszélek németül ténylegesen felsőfokon, az osztrák teljesen más. Van olyan ismerősöm, akit azért küldtek el ausztriai hotelből, mert nem értette meg az osztrák vendégeket. Másrészt egy recepciósnak általában nemcsak ennyi a feladata, sok helyen pl. a bárban/étteremben is be kell segítenie adott esetben.

2022. ápr. 17. 10:32
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Schladmingban is dolgoztam, egy síparadicsom a hely. Steinmarkban is eléggé furcsa osztrákok élnek, viszont Schladmingban rengeteg a magyar. Van magyar kocsma is. Bár mondjuk nekem ez hátrány volt, mert nem jöttem jól ki az ottani magyarokkal. Attól viszont jobb szerintem mintha egy hegyen lennél, bár mondjuk ott is vannak a hegyen is szálodák, elég sok. Én inkább Észak Németországot választanám, sokkal barátságosabbak arra a németek és nagyon szépen beszélik a Hochdeutschot.
2022. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!