Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen forgatókönyvek léteznek...

Milyen forgatókönyvek léteznek állásajánlat elfogadása után szerződés előtt, illetve próbaidő végéig?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy kapok egy jobb ajánlatot:


- Szerződés előtt. Ilyenkor érdemes az ajánlattevő céggel egyeztetni, hogy: köszi, de máshol kihagyhatatlan ajánlatot kaptam, inkább ne szerződjünk?

- Szerződés után, de próbaidő kezdete előtt. Így már gondolom, csak próbaidő első napjával tudom felmondani a szerződést?

- Próbaidő kezdete után, de vége előtt. Itt bármikor felmondhatok indoklás nélkül?


Köszi.



2022. ápr. 18. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

1) Amikor elfogadtam az ajánlatot még folyamatban volt egy másik jelentkezésem. Most kaptam visszajelzést ahol x összeggel többet ajánlottak. Szeretnék itt dolgozni viszont jelenlegi élethelyzetemben sokat számítana az az x összeg. Van bármilyen lehetőség, hogy ezt az x összeget a meglévő ajánlathoz hozzátegyék?

2) Szerződést általában az első napodon írod ala - én még nem találkoztam másmilyennel, de lehet van ilyen is- szóval csak simán felmondassz.

3) Indoklás nélkül, bármikor amég tart a próbaidő.

2022. ápr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1-es, köszi a válaszokat, pontosítok kicsit:


"- Szerződés előtt. Ilyenkor érdemes az ajánlattevő céggel egyeztetni, hogy: köszi, de máshol kihagyhatatlan ajánlatot kaptam, inkább ne szerződjünk?" Itt nem szeretnék az első ajánlattevő céggel dolgozni, hanem a másikhoz akarok váltani. De ugye az elsőnek már elfogadtam az ajánlatát. Viszont még nem írtam alá szerződést.


"- Szerződés után, de próbaidő kezdete előtt. Így már gondolom, csak próbaidő első napjával tudom felmondani a szerződést?" Egy példa: Május 15-én aláírok egy szerződést, amiben június 1-én kezdődik a munkaviszony az első cégnél. Június 1-e előtt ezt felmondhatom?

2022. ápr. 18. 22:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerződésre kérhetsz gondolkodási időt és próbaidő alatt bármikor felmondhatsz.
2022. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!