Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadható lenne számotokra...

Elfogadható lenne számotokra ez az állásajánlat?

Figyelt kérdés

Adott most egy hely, ahol dolgozom, de mihamarabb le akarok lépni.

Fel is hívtak 3 nappal az önéletrajzom beadása után, hogy lenne munka közigazgatásban, de csak márciustól augusztusig. Határozott időre. Mindenki azt mondja, hogy várjak még, mert ez nem egy hosszú távú megoldás. Az is igaz, hogy én meg nem látok tisztán, mert csak az lebeg a szemem előtt, hogy el innen, ahol most vagyok. Úgy vagyok vele, hogy majd július körül, (ha valóban csak augusztusig maradhatok) majd keresek újat. De abban is bízom, hogy hátha maradhatnék, ha meg vannak velem elégedve. GYED-ről jön vissza egy hölgy, az Ő helyére mennék addig.

Szüleim szerint ez most a "biztosat a bizonytalanért dobnám el, és legyek türelmes, lesz jobb ajánlat."


2022. febr. 9. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szülők és a mai munkaerő piac eg és föld. Anyám szív bajt kap, amikor mesélem h hányan mondanak éppen fel, kit rúgnak ki, én hova váltok éppen vagy mennyit interjuzom csak azért hogy legyen egy ellen ajánlatom az aktuális céget megfingatni. Kérj tanácsot a korodbeli ismerőseid tol, barátaidtol, akik jobban ismerik a helyzeted.


Én határozott idejű munkát nem vállalnék, hanem keresnek másik hatarozatlant. Ha azt nem találsz akkor júliusban sem talalnal. Ha találsz, akkor pedig jobban jártál ugye…

2022. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ennyire mondod akkor tényleg gáz a mostani helyzet,az se jó ha kikészíted magadat itt.

Hogy állsz amyagilag,mennyi tartalékod és milyen igényeid,céljaid vannak?Mennyi lehetőséged van a környéken,mennyire nehezen tudsz elhelyezkedni?Ezt kell mérlegelned

2022. febr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
anyám majdnem elájult mikor mondtam, hogy feladtam a biztos rabszolgamunkámat és mától egyéni vállalkozóként tevékenykedem tovább. :D
2022. febr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádék más világban nőttek föl, nem értik, hogy manapság a biztosnak gondolt munkahelyek sem feltétlenül azok. Ha ennyire rossz a mostani helyed és van ez a határozott időre szóló, akkor én váltanék, mert egyrészt a GYED-es anyukáknál sosem lehet tudni, meg azt sem tudhatod, hogy addigra ki megy mondjuk nyugdíjba vagy szülni és hopp máris van egy státuszod akrár. Ha meg nem, akkor nyáron nekiállsz keresgetni. Ha maradsz és borzasztó a helyed, akkor meg félév alatt kikészítenek és akkor pláne nem leszel vonzó munkavállaló.
2022. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Akik ma felnőtt emberek szülei, ők úgy élték le az eddigi karrierüket, hogy egész életükben voltak 5-10 állásinterjún, és 2-5 cégnél volt munkaviszonyuk. Sem a felvételi folyamatokról, sem a munkaerő piacról és annak változásairól, sem a jövedelmekről, sem a potenciálokról nincsenek releváns ismereteik, tapasztalataik. Egy mai 20-on éves aktív álláskereső időszakában hetente megy el 5-10 interjúra, de sokan még passzív időszakban is elmennek havi 1-2 beszélgetésre, hogy képben legyenek a piaccal, és kapjanak visszajelzést a saját munkájuk értékéről. Nem beszélve arról, hogy az elmúlt ~20 évben a cégek szerkezeti felépítése, a munkakörök és a munkavégzés jellege és a munkáltatók hozzáállása is nagyot változott.


Ha maradsz egy olyan munkahelyen, ahol ennyire nem érzed jól magad, az mind a munkahelyi teljesítményed, mind a lelki állapotod és a magánéleted rovására mehet. Belekerülhetsz egy olyan spirálba, hogy egy jövőbeli állásinterjún sem tudsz jó benyomást kelteni, sőt, a munkahelyi teljesítményed is leromolhat olyan szintre, hogy a jelenlegi munkahelyed is veszélybe kerül. Onnan ahol fokozottan nem érzed jól magad, mielőbb érdemes távozni. Próbáld meg a váltást, és közben, már az első munkanapodtól kezdve keress tovább. Amint van új hely, mehetsz, akár azonnal is. De még az is lehet hogy valóban lehetőséged lesz maradni az említett helyen hosszú távon és meg is tetszik. Ha már ott vagy, ezek a dolgok szépen körvonalazódnak.

2022. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyi van, hogy a közigazgatásban nem igazán van előrelépés és bértábla van, a fizetés se olyan jó. Ráadásul a határozott idejű szerződés nagy hátránya, hogy nem tudsz csak úgy kiugrani belőle, ha kapsz egy jó ajánlatot. Sok helyen meg nem várnak rád hónapokig.
2022. febr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Határozott idejű szerződés gáz, nagyon sok szempontból. Kezdjük azzal, hogy fel sem mondhatsz hamarabb, ha esetleg jönne egy jobb ajánlat.

Én a helyedben maradnék és várnék egy jobb ajánlatra.

2022. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Te dolgozol ott, neked kell tudnod, hogy miért menekülsz és mennyire menekülsz. Ha viselhető a helyed, akkor maradj. Ha nem az, akár eü problémáid is származnak, származhatnak belőle, akkor menekülj és kezdj is el mást keresgélni azért, hogy ne maradj hoppon.

A szüleid nyilván csak jót akarnak, úgy vannak vele, hogy biztos nem olyan rossz az. Ettől még ezt neked kell megítélni, felnőtt ember vagy.

2022. febr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!