Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik manapság igazi "8 óra...

Létezik manapság igazi "8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás" jellegű kőegyszerű munka, amiből meglehet élni?

Figyelt kérdés

Tudjátok, mint a Nagy Feró sláger.


Tehát nem kell hozzá xy csúcs diploma (ami főleg nem garancia a laza életre, mivel állandóan ilyen projekt, olyan túlóra, ilyen tréning olyan szakmai továbbképzés) meg nem igényel a jég hátán is képes megélni személyiségtípus (aki a sz**ból is képes várat építeni annak jóhogy nem kell dolgoznia sokat).


Hanem igazi 1-2 év alatt kitanulható szakmunkás (urambocsá érettségis) munkakör, ahol alig van felelősség, meglehet élni a fizetésből (nem fogsz soha nyaralni külföldön, de kaja/ruha/olcsó autó amit megtudsz engedni magadnak). Az is belefér, hogy nem 8 óra szórakozás, hanem a kajaidő/utazás miatt legyen mondjuk 6 óra.


De soha nincs az, hogy melósként látástól vakulásig kell szenvedni a munkával meg robotolsz kiégett zombiként (akár hétvégén is), diplomásként pedig nem az van, hogy a szabadidőd rámegy a munkára, mert a pofátlan HR-esek szerint a "szakmai fejlődési lehetőség" az nem szellemi rabszolgahajcsár eszköz, hanem még te köszönd meg, hogy nem jut szabadidő a szórakozásra/pihenésre.



2022. ápr. 30. 12:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Közmunkára gondolsz? Miért állítod fel saját magadnak a korlátokat? Ha szabadságra vágysz csináld amit én, fiatalon sokat dolgoztam, aztán ingatlanokba fektettem.
2022. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
32%
Ssc
2022. ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
2-es ssc túlóra nélkül? Meg stressz nélkül? hmm, dolgoztál sscben?
2022. ápr. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Milyen színvonalon tervezel megélni?
2022. ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
A kérdés az, hogy biztos megéri széthajtani magad egy jobb? autóért? Egy Skoda fabia is elvisz a-ból b-be.
2022. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
2%

Nem jobbak, csak túlárazottabbak.


Hogy valami jó e vagy sem az nem feltétlenül árazás kérdése.

2022. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#4: Havi nettó 150-200 ezerből már megélnék. Ebből fenn tudok tartani egy kocka Swift-et, rezsire elég lenne (ha nem akkor ott a vegyestüzelésű kazán). Vidéki nagyvárosról van szó és 100 nm-es szülői ház (amit öröklök).
2022. ápr. 30. 14:11
 8/21 A kérdező kommentje:

#3: Köszi a hülye tanácsot. Nagy Feró nem azt énekelte, hogy "8 hours labor, 8 hours resting, 8 hours entertainment"!


Ha tudnék idegennyelvet, akkor nyilván lenne eszem is hozzá ergo nem kényszerültem volna erre a kérdésre.

2022. ápr. 30. 14:14
 9/21 anonim ***** válasza:
Szegeden laksz? 200 ezerért nincs stresszmentes munka. 150 talán. Milyen végzettséged van?
2022. ápr. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
3as vagyok, nem tanácsot adtam, hanem a 2esnek válaszoltam. De ha még olvasni se tudsz kérdező, akkor marad a közmunka 53 ezerért és add el a kocka suzukidat xd
2022. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!