Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feldagadt fájós bokával ha...

Feldagadt fájós bokával ha nem bírom elvégezni a járkálással járó cipekedős munkákat kirúghatnak próbaidő alatt ?

Figyelt kérdés
2022. máj. 2. 19:00
 1/7 A kérdező kommentje:

Felvettek 1 céghez a feldagadt bokámról tudva, látták az orvosi iratokat a bokámról.


Viszont a kollégák látva próbaidő alatt, hogy nem bírok több cipekedős munkafeladatot elvégezni (Kollégák dolgoznak helyettem is, nem a főnök aki felvett és dolgoztatna), jelezték, hogy mondjak fel, mert ennek nem lesz jó vége. Felmondtam próbaidő alatt 1 hét után, a bokámra hivatkozva, hogy így nem tudok dolgozni még több hónapig. (Fizetetlen szabadság, rendes szabadság, táppénz szóba se jöhet próbaidő alatt több hónapig, mert kirúgnak.) Rendbe jön a bokám pár hónap múlva, meg lesz hirdetve ugyan ez az állás, érdemes újra jelentkeznem ugyanebbe az állásba, visszavennének ? Visszavennének szívatnának lehet ?

2022. máj. 2. 19:02
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vártam meg míg esetleg kirúgnak, magamtól mondtam fel. Teljesen felépülve a bokasérülésből érdemes e újra jelentkezni ugyanebbe az állásba pár hónap elteltével ?
2022. máj. 2. 19:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindenféle megoldás, vélemény jöhet
2022. máj. 2. 20:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt bármikor ok nélkül felmondhat mindkét fél.Bár én úgy tudom hogy táppénz alatt nem lehet kirúgni törvényileg munkáltatót,azt lehetett volna hogy elmész táppénzre amíg ott vagy.Azt nem tudom csinálhatnak-e olyat hogy mielőtt odaadod a papírt kirúgnak,van sok klyen kiskapu.Bár a vége az szinte biztosan ugyanaz lett volna mint most.

Az nem túl valószínű hogy addigra még mindig kelleni fog ember de ha kellene valahogy kétlem hogy felvennének újra ezek után.Ha kellenél nekik akkor elengedtek volna táppénzre.A helyedben inkább másik állást néznék de nem vesztesz semmit ha jelentkezel újra max elutasítanak.

2022. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyógytornászként mondom, hogy nem mindegy miért fájos a bokád. Mi volt a sérülés? Ha szalag szakadás (akár részleges), akkor lesz pár hónap, mire olyan állapotba kerülsz, hogy ne fájjon, a teljes felépülés legalább fél év. Ha csak megrándult, akkor pár hét alatt helyre jöhety de tornázni kell.

Ha pedig mégis felvesznek, akkor munkához érdemes lenne hordanod rugalmas bokarögzítőt (erős, rugalmas textil). Más munka nincs?

2022. máj. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hány munkahely van ahová felveszik az embert feldagadt fájós lábbal, (3 hónap próbaidő van mindenhol, de nem a bénázásokra, meg táppénzen töltse az illető a próba idejét a bizonyítás helyett) amivel nem tudsz dolgozni rendesen, mert akadályoz a járásban ? Nyomtasson pénzt az ilyen ember ?
2022. máj. 2. 22:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem meg próbaidő alatt, hogy miután felvettek fájós lábbal dolgozni, elmehetek e 1 hét munka után 3 hónap táppénzre, mert mégse bírom a munkát elvégezni, ami a munkakörhöz tartozik.
2022. máj. 2. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!