Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért az egyterű nagy irodák...

Miért az egyterű nagy irodák terjednek egyre jobban, amikor kb. semmi jó nincs benne?

Figyelt kérdés

Sokkal diszkomfortosabb mint ha csak páran vagyunk egy irodában.

Minden szempontból rosszabb.

Koncentrációt tekintve is, ami már nem csak a munkavállalónak fontos.


Az még addig érthető, hogy nem a munkavállaló kedvéért, neki tetsző irodaházat építenek vagy bérelnek.

Ez egyértelmű.


Viszont sok-sok milliárd forintért egyre másra építik a nagyvállalatok az új modern irodaházakat, amikben az irodák már ilyenek.

Pl. Raiffeisen, MOL.


Miért kell lecserélni a meglévő, sokkal jobb irodákat, rengeteg pénzért rosszabbra?

A vállalat is sok pénzt beleöl.

A meglévő már adott volt.



Esetleg ha építenek miért nem "divat" már a belső falat, hogy kisebb irodákat hozzanak létre?



Egyáltalán a csúcsvezetőkön kívül kinek van saját irodája egy vállalatnál?

Vagy ha nem is teljesen saját, hanem ahol maximum 3-4 személy dolgozik csak?



2022. máj. 3. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

Funfact, az a menő torony, amin a Raiffeisen felirat van, valójában a Huawei irodája, és a Raiffeisen mögötte az egyszerűbb részen van.


A kérdése válaszolva én rosszul lennék attól, ha egész nap 4 másik emberrel lennék összezárva.

Ilyen új irodával egy tök nagy, világos, napfényes helyen vagyok, jó a levegő, látok másokat, akikkel tudok beszélgetni, kapcsolatot építeni és ápolni.

Ha lenne belső fal, akkor egy gipszkartont néznék, és felülről az égő világítana, így meg a váci úri irodában süti a nap a fejem, és a monitor mellől kinézve látom a Hármashatárhegyet. Azért nekem jobban tetszik így.

2022. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ilyeneket építenek biztos, hogy egyetlen oka van a pénz.

Vagy megépíteni olcsóbb, vagy utána fenntartani, vagy mindkettő.


Az mind csak bullshit, hogy hatékonyabb benne a munka, jobban érzik magukat benne az emberek stb.

2022. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Biztos nem dolgoztal meg normalis cegnel ahol hatalmas egyteru irodak vannak, az emberek nincsenek osszezsufolva, fenyes, hatalmas ablakok... Az it cegek ilyenek... Nalunk akkora ter volt az irodaban hogy kozepen volt 2 pingpong asztal, csomo babzsak, playstation stb...
2022. máj. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinek a nagy nyitott terek tetszenek. Neked nem. Ez van.
2022. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nem szeretem az egyterű irodákat, mert szerintem eléggé nehéz a munkára koncentrálni, ha 50 másik ember van melletted és ebből mondjuk 10-en ügyféllel beszélnek telefonon, másik 10 meg telekonferenciázik.


Én a csendet szeretem, nem szeretek fülhallgatóval dolgozni, és nem a szociális kapcsolatok miatt járok be a munkahelyre, hanem dolgozni.


Sajnos volt szerencsé ilyen helyen dolgozni 2 évig, utána váltottam olyan helyre, ahol 4-6 fős szobák voltak - nagyon nagymértékben csökkent a munkahelyi stressz számomra.


Azóta ez számomra az egyik kritérium, hogy nem megyek olyan céghez, ahol egyterű iroda vagy cubicle-k vannak.

2022. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Amúgy a normális cégek már homeoffice-ban gondolkodnak, nem irodákban.
2022. máj. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
A home office terjed egyre jobban, nem az egyteru irodak.
2022. máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hibrid a megoldás. Van nagy kinti iroda, de mi levagyunk szeparálva egy kisebbre egyéni ügyfél kérelem miatt. Így is bezsúfoltak 15 embert... Otthonról a legjobb dolgozni szerintem is.
2022. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
#8: A hibrid a lehető legrosszabb megoldás. Akkor már vagy full homeoffice, vagy kelljen bejárni. Az, hogy heti két nap bemégy, három nap meg otthon vagy teljesen tönkre teszi a rutint.
2022. máj. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
A nagy egyterű iroda többféle igényt tud kielégíteni, mint ha előre elszeparálnak több kisebb helyiséget, ráadásul olcsóbb is a kialakítása. Hogy kinek melyik jön be jobban az teljesen szubjektív. Ha 1-2 emberrel lennék összezárva egész nap, ahol még a kolléga gyomorkorgását is hallanám, az engem eléggé zavarna. Nagyobb térben ez kevésbé feltűnő.
2022. máj. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!