Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért alakítottak ki egyterű...

Miért alakítottak ki egyterű irodákat? Miérz ez a jellemző csak?

Figyelt kérdés

Ma legalább 15-en vannak egy irodában, de a legtöbb menő multinál és ssc-ban 100-an is. Saját irodája csak a felsővezetőknek van.


Miért lett ez ennyire kizárólagos?


Miért nem csinálnak hagyományos irodaházakat is, ahol 300-400 iroda van, 2-5 fővel?


Mindenkinek ez az amerikai típusú iroda felel meg jobban?


2020. júl. 24. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Mert ez így olcsóbb nekik. (Kevesebb hely kell egy embernek.) Persze ideológiát is kreáltak mögé, hogy hát így jobb a kommunikáció a csapaton belül, de ez baromság, az egész csak a sóherkedésről szól.
2020. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Olcsóbb a kivitelezése!


"Jobb" a munkamorál: ha nem dolgozol előbb elárulják a munkatársak VS egyéni iroda esetén csak az unatkozva körbesétálók tudnának árulkodni, de ezzel saját magukat is lebuktatnák.


Kisebb időráfordítással ellenőrizhetők az alkalmazottak.


Előnye csak a munkáltatói oldalon van!

2020. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Én dolgoztam 30 fős irodában is.Borzalmas volt.Zajos volt, egyiknek semmi dolga nem volt, elkezdett pletykálkodni.A másikat nem hagyta dolgozni.


Szerintem, 4-5 fős irodák az optimálisak.

2020. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Huh, egyszer felvettek egy multihoz és a meló megkezdése előtt körbevezettek, megmutatták nekem a termet, ahol 40 másik emberrel kellett volna dolgoznom.


Persze saját gépen, decennyi ember között.


Azt hittem, egyből kifordulok...amúgy nem tettem meg, de szerencsére aznap hívtak, hogy felvettek máshova is, egyből visszamondtam.


Ennyi ember egy irodában, az borzasztó.

2020. júl. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Olcsóbb és alapvetően hatékonyabb lehet a munka, ha a kollektíva megfelelő és a belső elrendezés is jól van kitalálva
2020. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Olcsó a munkáltatónak, a főnök feláll és látja, hogy ki lazsál, van módja cseszegetni őket.


Igen hangos, idegesítő, zavaró a dolgozóknak. Semmiféleképpen nem hatékony, a munka kárára van. Semmi pénzért nem mennék ilyen helyre.

2020. júl. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Én júniusban kezdtem az új helyemen, kb. 40-en vagyunk egy open office-ban. Én szeretem, mert eleve szeretem a nagy tereket, és van valami pozitív hatása ennek a szabad energiaáramlásnak. Legtöbbször csendben dolgozik mindenki, a társaság felén ott van fent a fejhallgató v. a füles (rajtam is), az egymás közti kommunikáció 99%-ban chat ablakokban zajlik. Alapból a többség odafigyel arra, hogy a körülötte lévők is dolgoznak, eddig ebédszünetben a konyhában volt párszor zavaró a lárma.


Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy nem mindenhol működőképes az open office, mert pl. nem olyan a munka jellege vagy a dolgozók munkamorálja. Nálunk nagy segítség az is, hogy a vezetőkkel kb. nem is találkozunk (ha meg igen, leszarnak minket), sajnos el tudom hinni, hogy máshol nyomasztó lehet mindig a főnök szeme előtt lenni. Az ilyen helyeken ezt feleslegesen erőltetik.

2020. júl. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%
Mi 241-en vagyunk az emeletünkön.
2020. júl. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!