Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban el lehet...

Németországban el lehet helyezkedni angol nyelvtoktatóként, úgy, hogy németül nem beszélek?

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 18:58
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Hogy beszélnél a németekkel magyarul?

Mert gondolom amelyik német angol nyelvtanfolyamra beiratkozik, azért iratkozik be, mert meg akar tanulni angolul.

2022. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem egy ismerősöm Lengyelországban dolgozott mint angoltanár, annak ellenére, hogy nem beszél lengyelül.

Én is jártam amerikai angoltanárhoz, aki magyarul nem beszélt.

2022. máj. 3. 19:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Az amerikaiaknak az angol az anyanyelvük.

Jobb helyeken több angoltanár van pld egy nyelvi előkészítő évfolyamban, skill-enként egy, és oda elfér, hogy pld a speaking tanár nem tud a helyi nyelven. Neki az ő óráján külön a beszédgyakorlás a dolga. Emellett vannak elegen, akik fordítanak vagy a nyelvtant magyarázzák.

Mondanom se kell, az ilyen pozíciókra limitált kereslet van. Jellemzően már megvannak a leinformált, kipróbált embereik. Azt is nyugodtan elvárhatják, hogy anyanyelvű legyen az illető. Nem érdekes hogy te is anyanyelvi szintűnek vallod magad.

2022. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Erősebb haladó szintet már lehet így oktatni, ahol már van olyan szinten a tanuló hogy lehet neki angolul is magyarázni. Az más kérdés, hogy valószínűleg a gyakorlatban százból egy pozíció ilyen. És valószínűleg arra az egyre is sokan állnak sorba. Tehát létezik ilyen, de csak mint a fehér holló. Nem alapoznám erre a karrieremet.
2022. máj. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyénként pár éve még azt hallottam, hogy Spanyolországba keresnek angoltanárokat. Voltak, akik ott megcsinálták a szerencséjüket.
2022. máj. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom az előző választ adók hány nyelviskolában jártak eddig. Nem az a cél, hogy az anyanyelvemen megértessem magam, hanem a tanult nyelvet elsajátítsam. Én jártam angol A2 tanfolyamra Németországban. A tanár amerikai volt, nem nagyon tudott németül, de még a tanulók egy része is csak töri a németet is. Szóval igenis el lehet helyezkedni angoltanárként némettudás nélkül.

Nálunk annó Magyarországon a suliban magyarul beszélt hozzánk a némettanár. Amikor meg bejött a helyettesítő, aki meg se szólalt németül, csak néztünk, hogy mit akar. Na az ő saját osztálya normálisan megtanulta a nyelvet, a miénk meg 10 év után sem bírt összerakni egy épkézláb mondatot.

2022. máj. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!