Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt a Front-end "karriert"...

Ezt a Front-end "karriert" mennyi idő lenne felépíteni, illetve lesz-e értelme neki pár év múlva is?

Figyelt kérdés

A tervem: HTML5 + CSS + JavaScript + Angular illetve ha lenne bennem még akarat hozzá, akkor UI/UX.


Pár évvel ezelőtt nekiláttam, élveztem is, de komoly életkrízisbe kerültem, és szüneteltetnem kellett ezt a tervet, mert nem tudtam sehogy kivitelezni.


Azóta rendbe jöttem, és arra gondoltam, hogy a fent említett tervet most végig viszem, bár igaz, már sajnos 29 leszek, szóval nem mai darab....


A probléma, hogy szinte a nulláról kell kezdenem, mert rengeteget felejtettem.


A backend része nem érdekel a webnek, és diplomát sem szeretnék szerezni.


Mekkora az esély, hogy tudnék munkát vállalni, ha tisztességesen képezném magam?


2022. máj. 4. 16:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A másik kérdésem az Udemy elég (angolul tudok), vagy érdemes magyar képzésekre is elmenni, ahol esetleg segítenek a hibákat elmagyarázni vagy az ember kezét fogni?
2022. máj. 4. 16:31
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak rajtad all. Szoktak lenni internshipek nyaron, bar a legtobb ceghez rohadt nehez bejutni ( egyeti anyagot kernek ) valoszinuelg lesz ahova felvennenek es ahol majd eselyed lehet.

Masik dolog vannak cegek ahol tartanak 3-6 honapos bootcampeket amik utan alkalmaznak. Pld epamnak is van hasonlo programja.


Azzal hogy otthon ulsz es tanulsz nem hiszem hogy bejutnal barhova... Amugy meg ha mar ennyi tudasod megvan, miert nem mesz el tesztelonek? Igy mar bekerulnel az ITba, onnan mar kesobb konnyebb valtani akar pozit akar ceget...

2022. máj. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos rettentő kevés a tudásom jelenleg, kb. minden kiment a fejemből a sok év alatt, mondhatni majdnem a 0-ról kezdek.
2022. máj. 4. 17:00
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyébként mit gondoltok a fenti párosításról? Ez ütőképes lehet?


Egyik informatikus ismerősöm azt mondta, hogy UI/UX-ot ő grafikusként tanulna csak ki, de én nem értek ezzel egyet.

2022. máj. 4. 17:03
 5/14 anonim ***** válasza:
18%
HTML5 + CSS + JavaScript + Angular, UI UX semmire nem elég. ezek annyira alap dolgok hogy emiatt sehova nem fognak felvenni. Bocs.
2022. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Miért mi kellene akkor még?
2022. máj. 4. 18:33
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

Valamilyen diploma, intenzív képzés (bootcamp), fél/egy év tapasztalat (gyakornok) vagy egy portfólió. Ezek közül legalább 1 kell ahhoz, hogy komolyan vegyenek. Nem biztos, hogy a portfólió építése otthoni tanulás után a leggyorsabb módszer. A pár dolláros, örök 90% akciós Udemy kurzusok pont annyit érnek, amennyibe kerülnek.

Vannak cégek belsős tréningekkel is, ahogy #2 írja, de ide se ingyen megy a bekerülés, több körös felvételi van, ugyanúgy, mint FTE pozíciókra.

2022. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyire életszerű, hogy frontend fejlesztéshez matematikusi vagy mérnökinformatikus diploma kellene...
2022. máj. 4. 20:33
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem kell, nem is ezt írtam. De ha a felsoroltak közül semmid sincs, akkor mi van az önéletrajzodban? Középiskola és egy érettségi? Mert ez édeskevés. Bármilyen diplomád van, akár nem szakirányú, az már önmagában jelent egy szintet problémamegoldó, tanulási készségben, ambicióban, kitartásban.

Ezt személyes tapasztalatból írom, kb 100 interjút vezényeltem le.

2022. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Marha sokat számíthat, ha valaki felmutat mondjuk egy marketing-kommunikációs diplomát...


Inkább adnátok ki 3 különböző nehézségű próbafeladatot élesben, mindjárt többre mennétek, minthogy hajszoljátok a papírokat.


Igen, csak érettségim van, de több nyelven beszélek felsőfokon (4db).


Ha valahol ez alapján szelektálnak, akkor inkább oda ne is vegyenek fel.


Nincs az az isten, hogy egy HR-es miatt teszek le egy diplomát, hogy ne nézzen rám rossz szemmel, inkább megcsinálom a saját szerencsém.

2022. máj. 4. 23:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!