Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora a kereslet a szakképze...

Mekkora a kereslet a szakképzett gyógypedagógusok iránt?

Figyelt kérdés

Elkezdett érdekelni a gyógypedagógia,főleg a fogyatékosságban szenvedőkkel foglalkozó rétege és az érdekelne, hogy mekkora az igény az ilyen szakképzett gyógypedagógusokra.


Tanulási nehézségekkel küzdő gyermekekkel nem szeretnék foglalkozni, viszont a hallás/látássértültekkel, esetleg autizmusban szenvedő gyermekekkel/felnőttekkel nagyon szívesen foglalkoznék.


Tehát milyen könnyű elhelyezkedni illetve mekkora a kereslet rájuk? Külföldön is lehet kamatoztatni ezt a tudást?



2022. máj. 6. 22:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szép megfogalmazás volt, köszi...
2022. máj. 7. 09:33
 2/4 anonim válasza:
szia! én idén fogok végezni az alapképzéssel és már 3 álláslehetőséget kaptam, vidéken. ebből 2 olyan, ahol tanulásban akadályozott gyerekekkel kell foglalkozni, viszont olyan lehetőséget is kaptam, ahol kizárólag autizmus spektrumzavarral élő gyerekeket taníthatnék úgy, hogy nem is ez a szakirányom. külföldön valószínűleg kéne vizsgát tenned, mert teljesen más a képzés, mint itthon, viszont én nagyon javasolnám neked, hogy ebben kezdj el gondolkodni, akár úgy is, hogy külföldön végezd a tanulmányaidat. ég és föld. külföldön sem a legjobban fizető munkahelynek számít, de teljesen más a munkakörnyezet, a stressz, stb., mint itthon. de ez csak egy tanács. keresett szakma és a hallás/látássérülés/autizmus nagyon érdekes területei szerintem :)
2022. máj. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Bár külföldön is gondolkodtam, de azért sokkal jobb lenne ha itthon tudnék megélni belőle. :D

2022. máj. 9. 22:26
 4/4 anonim válasza:
100%

Jelenleg szinte minden gyógypedagógiai és egyre sok nem gyógypedagógiai intézményben keresnek gyógypedagógust. Attól függően, hogy az ország melyik részében szeretnél dolgozni, változhatnak az igények, hogy milyen szakost keresnek leginkább. Összességében elmondható, hogy a legnagyobb hiány autizmus, logopédia és tanakos szakirányon végzett gyógypedagógusból van, de őszintén mondom neked, bármilyen szakirányon/szakpáron fogsz végezni, nem fog problémát jelenteni elhelyezkedni, végzett gyógypedagógusként lesz lehetőséged válogatni a szakterületedhez kapcsolódó álláslehetőségek között Magyarországon.


Ahogy fentebb írta a válaszoló, külföldön is keresettek a magyar gyógypedagógusok, ha van megfelelő nyelvismeretük és hajlandók kiegészítő képzésen részt venni esetleg,,honosíttatni" az itthon szerzett diplomájukat, de van 1-2 olyan ország, ahol még ezt sem kérik.


És valóban a jóval a diplomás vagy akár szakmunkás átlagbér alatti fizetések, a munkahelyi környezet, a stressz, a hivatalos munkaidőn túl kényszerűen, az év néhány időszakában éjszakába nyúló felesleges adminisztráció végzése (ez leginkább a KLIK által fenntartott intézmények sajátossága) és a folyamatos szakember hiány miatt megnövekedett munka miatt most viszonylag sokan mennek külföldre, magánba vagy szélsőséges esetben hagyják el a pályát.

Pedig amúgy ez egy nagyon szerethető, sokszor kicsit nehéz, de tényleg fantasztikus pálya, úgyhogy érdemes rajta elindulni.


Remélem, mire te gyógypedagógusként pályára lépsz, már kicsit jobb lesz a helyzet és te is nagyon fogod szeretni!


(14 éve a pályán lévő látás-tanak.szakos gyógypedagógus)

2022. máj. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!