Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek, ha a munkáltatóm...

Papatorpike kérdése:

Mit tehetek, ha a munkáltatóm szándékosan eltépte a táppénzes papíromat?

Figyelt kérdés
1 hétig voltam táppénzen, most hogy mentem dolgozni, a munkáltatóm előttem eltépte az igazolást, és önhatalmúlag szabit és szabadnapot írt rá. Előbb kit keressek ez ügyben, az orvosomat esetleg előbb?

2022. máj. 7. 02:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Orvosodat!
2022. máj. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez bűncselekmény!
2022. máj. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egy másik állást keress, ilyen helyen nem érdemes dolgozni.
2022. máj. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Ügyvéd, és alaposan megfingatod a volt főnöködet.
2022. máj. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az évben voltál már betegség miatt távol? Az első 15 napra betegszabadság jár, amelyik nem függ össze az éves rendes szabadsággal.
2022. máj. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem nem voltam beteg ebben az évben, és igen tudom az éves 15 nap betegszabadságot, de ahoz is ugye igazolás kell az-az táppénzes igazolás, ő ezt szó szerint eltépte.
2022. máj. 7. 19:10
 7/12 A kérdező kommentje:
Na igen ügyvéd kellene, ezzel az a gond, hogy itt is én is mint a többi kollégám minimál bért kapok, abból ügyvéd? felejtős. Nem tudom, ha az orvosomat értesítem erről ő mit mondana.
2022. máj. 8. 07:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az orvostól kérj egy újabb igazolást arról az időszakról.


Amit ilyenkor szoktak csinálni:


1.

Kormányhivatalokban találod a munkaügyi felügyelőséget/hatóságot. Ott lehet panaszt tenni a munkáltató ellen. Ők az illetékesek, nem kell ide ügyvéd.


2.

Nem a munkáltatónak adják le a keresőképtelenségről szóló orvosi igazolást, hanem az egészségpénztárnak küldik meg egy kísérőlevéllel, amelyben megírják, hogy a munkáltató nem fogadja be a keresőképtelenségről szóló orvosi igazolást, szíveskedjenek az ellátás iránt intézkedni.

Fel kell tüntetni benne a cég nevét, székhelyét, adószámát, "tb. törzsszámát" (ha tudod).

Ugyanis a pénztár írásban megkeresi a céget és adatszolgáltatásra kötelezi a betegszabadság kifizetését illetően. Ott már nem tagadhatja le, hogy van egy orvosi igazolásod. Valójában ez akkor tud nagyon jól működni, ha már táppénzellátásra jogosult időszakod lenne, nem pedig betegszabadságos időszakod. De egy próbát megér, be szokott jönni. Megijednek a cégek egy ilyen adatszolgáltatásra kötelezéstől.


Mielőtt ezt megtennéd, szintén a kormányhivatalokban találod az egészségbiztosítási pénztárt (NEAK), rákérdezhetsz, hogy miben tudnak Neked segíteni ilyen abszurd esetben.

2022. máj. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Melyik ez a cég?
2022. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez egy műszaki áruház, ahol raktárosként dolgozok, az-az dolgoztam.
2022. máj. 9. 04:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!