Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 4 órás munkaviszony 2 órásnak...

4 órás munkaviszony 2 órásnak bejelentve?

Figyelt kérdés
Új munkahelyen kezdtem, ahol mint kiderült, az 1 hónap próbaidőre se lettem bejelentve, majd amikor felhoztam a szerződés kérdését, a munkáltató közölte, hogy csak 2 órára tud bejelenteni, ha ez így jó nekem. Fiatal vagyok és tapasztalatlan, lehet ebből problémám, ha belemegyek? Többet kapnék így kézhez ugye, de nem szimpi az egész helyzet igazából.

2022. máj. 7. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
palimadár aki ebbe belemegy.
2022. máj. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

1. Otthagyni ezt a kócerájt

2. Feljelenteni a munkaügynél

3. Tisztességes melót keresni

2022. máj. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha ez ennyire gázos (= törvénytelen), akkor miért csinálják ezt ennyire vállaltan? Nem is értem az egészet, tök simán kaphatnának szép kis büntit ezért, ráadásul többen is így dolgoznak ott. A munkaválallót érheti emiatt szankció például, ha kiderül?
2022. máj. 7. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érheti és éri is. Csak az a baj, hogy nem merik az emberek bemószerolni az ilyen cégeket, mert "nincs más munka".


Meg az a baj, hogy az ilyen cégvezetők kapnak pár millió büntetést, azt kifizetik, aztán fél év múlva alapítanak egy új céget és megy minden tovább.

Ha legalább eltiltanák őket a vezető pozícióktól vagy lecsuknák őket pár hónapra, már más lenne.

2022. máj. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Fiatal vagyok és tapasztalatlan, lehet ebből problémám, ha belemegyek?"


Hátrányai:

- Szabálytalan.

- Ha baleset ér/lebetegszel, nagyon alacsony összegű ellátást kapsz utána (táppénz stb.).

- A nem hivatalos béred jogi úton nem tudod követelni, ha egyszer úgy döntene a cég, hogy nem fizeti ki Neked.

- Ha a cég lebukik, Te is buksz vele együtt. Mindketten büntethetőek vagytok.

- Ha egyszer mégis állástalan lennél, az álláskeresési járadékodat a hivatalos béred után állapítják majd meg.



Előnye:

- Valamivel többet kereshetsz, mintha szabályosan foglalkoztatna a munkáltató. Ez valójában neki éri meg a legjobban. Te csak az elenyésző részét kapod meg abból, amit Ő nyer ez által.

2022. máj. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha ez ennyire gázos (= törvénytelen), akkor miért csinálják ezt ennyire vállaltan?"

Mert a "haszon" mindenek felett. Általában az emberek nem szeretnek adózni, ha lehet, inkább kikerülik. Mondjuk egy ilyen pazarló kormánynak én sem szívesen fizetek semmit.


"Nem is értem az egészet, tök simán kaphatnának szép kis büntit ezért, ráadásul többen is így dolgoznak ott."

Lehet, hogy szükségből dolgoznak ott. Senki nem a saját boldogulása ellen van. Vagy csak egyszerűen nem fogják fel a következményeit. Az Ő szemük előtt is csak a dollárjelek forognak. :)

2022. máj. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinaljak mert kevés ember jelenti fel ezeket a cégeket, pedig megtehető lenne mivel törvénytelenül csinálják ezt. Ha pedig nincs kontroll miért ne csinálnák ezt meg

.

2022. máj. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, könnyebben hozom meg így a döntésemet. A bejelentetlen próbaidő után - ha kifizetik - elfogadhatom a ledolgozott bért készpénzben, vagy már azt sem szabadna?
2022. máj. 8. 20:03
 9/9 anonim ***** válasza:

"A bejelentetlen próbaidő után - ha kifizetik - elfogadhatom a ledolgozott bért készpénzben, vagy már azt sem szabadna?"


Miért ne? Neked kell megtenned azt a bejelentést? Nem. A munkáltató kötelezettsége, ő szegett szabályt.

Az MT-ben van egy olyan szabály, hogy a dolgozó a munkaviszonyát a munkába állását követő 30 napon belül mindenféle következmény nélkül felmondhatja, ha nem kapta meg írásban a szerződését. Itt az indoklás kötelező! Az indok pedig pontosan az, hogy nem kapott írott szerződést.


A ledolgozott időre pedig fizetés jár még akkor is, ha nem volt szerződésed.

2022. máj. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!