Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fél évig dolgoztam egy cégnél,...

Fél évig dolgoztam egy cégnél,4 órára bejelentve. Február 1-vel megszűnt a munkaviszonyom (nem közös megegyezéssel) és nem kaptam meg a fizetésemet, illetve a felmondási időmet sem fizették ki. Munkaügyi peren gondolkodom. Van esélyem kártérítésre?

Figyelt kérdés
Amennyiben igen, mekkora lehet ennek az összege? Milyen előzetes költségekkel jár számomra?
2009. febr. 18. 15:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első, amit tudni kéne, hogy mennyi próbaidő lett kikötve a szerződésben. Lehet, hogy 6 hónap, vagy annál több, és azért nem kapsz felmondási időt. Az a próbaidő lejártát követően kötelező.

A fizetésed már gáz, azt legkésőbb az utolsó munkában töltött napon ki kell fizetniük, ahogy a papírjaidat is ki kell adják. (ha nincs más megegyezés)

Ha ezek nem állnak fenn, akkor simán van esélyed.

Első lépésben el kell menni egy munkajogi szakjogászhoz, aki segít neked. Az ő költségei már megbeszélés kérdése, de az első konzultációnál szerintem kell fizetni.

A legjobb megoldás, ha felhívod az OMMF oldalán szereplő ingyenes jogi tanácsadó szolgáltatóját.


[link]


Ennyit tudtam, remélem segítettem! Sok sikert!

2009. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!