Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sikerszakmákat ha unalmasnak...

Sikerszakmákat ha unalmasnak találom, akkor miből éljek meg?

Figyelt kérdés

Azzal a dilemmával szembesültem, hogy a jól megfizetett és keresett diplomákat: IT, mérnök, közgazdász számomra nem érdekesek, pedig ezekkel már szinte egyetem alatt lehet munkát találni.


Legyünk őszinték ezekkel a sikerdiplomákkal teljesen átlagos, középszerű tudással is válogathatsz munkák között és nem kell megélhetés miatt aggódnod.


Sajnos ami vonzana: kreatív területek, vizuális dolgok grafikai, mozgókép ez utóbbiakban ugye köztudott mennyire megfoghatatlan és bizonytalan a siker mégha a legjobb egyetemről kerülsz is ki. Ezekben vállalkozónak kell lenni, fotósként, videósként, menni a megrendelők után és nem tudhatod mit hoz a jövő. Persze látom hogy fotósok, videósok, grafikusok akik nem kezdők azok nem panaszkodnak hogy nem élnek meg.



2022. máj. 12. 09:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Alapvetően így is lehet ahogy te mondod, mármint nem muszáj olyan munkát végezni amit szeretsz(nagyon sok olyan ember van aki így dolgozik), itt azt értem hogy közömbösen is hozzáálhatsz, egy a lényeg hogy ne utáld és hogy ne gyomorideggel menj be a munkahelyedre. Igazándiból ezeket a "Sikerdiplomákat" is meg lehet szerezni, akkor is ha nincs érdeklődésed, viszont számolnod kell azzal, hogy az érdeklődés hiányában ezeket jóval nehezebb lesz elvégezned.
2022. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül se keresgéld a "fancy" jólfizető, menő szakmákat. Telibe csak nyűg lesz a nyakadon egy idő után mikor esetleg oda jutnál, hogy téged ez "rohadtul nem érdekel, csak a pénzért csinálod".


Inkább keress valamit amivel akkor is foglalkoznál ha nem fizetnének egy kanyit sem érte. Aztán elgondolkozhatsz, hogy ebből hogyan lehetne pénzt csinálni.


Sokaknak sikerült, szerintem ha nagyon elkötelezett vagy és hajt a vágy, hogy azt csinált ami érdekel akkor a pénz mellékes lesz, mert ki tudsz teljesedni az adott területen.

2022. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!