Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire elterjedt alkalmazott...

Mennyire elterjedt alkalmazotti jogviszonynál, hogy hozzácsapnak a munkaidőhöz extra fél vagy 1 óra ebédszünetet, (tehát az nincs benne a 8 órában, tovább kell maradni)?

Figyelt kérdés

2022. máj. 13. 11:59
A kérdező szavazást indított:
Magyarországon élek, 8 óra a bruttó munkaidő
Magyarországon élek, 8 óra a nettó munkaidő + kötelező fél órás szünetet tartani
Magyarországon élek, 8 óra a nettó munkaidő + kötelező 1 órás szünetet tartani
Magyarországon élek, lenne kötelező ebédszünet de én nem tartom be, 8 óra után megyek
Külföldön élek, 8 óra a bruttó munkaidő
Külföldön élek, 8 óra a nettó munkaidő + kötelező fél órás szünetet tartani
Külföldön élek, 8 óra a nettó munkaidő + kötelező 1 órás szünetet tartani
Külföldön élek, lenne kötelező ebédszünet de én nem tartom be, 8 óra után megyek
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
100% a 8 órás munkaidőben nincs benne az ebédidő. Ha valamelyik cég másképpen kezeli, az egyéni döntése.
2022. máj. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Eleve teljesen rugalmas a munkaidom, a 8 ora sem kotelezo.
2022. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2# milyen munkakörben?
2022. máj. 13. 13:32
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
#3 data analyst
2022. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk elvileg van fél óra ebédszünet, de úgyis mindenki a gépe előtt kajál, szóval dolgozunk "szünet" alatt is, úgyhogy nem maradunk fél órával tovább, 8 óra munka után hazamegy mindenki.
2022. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Külsős bérszámfejtő vagyok.

Ahol műszak van, gyárakban általában nem kell ledolgozni az ebédidőt, tehát ott 8 órát vannak bent. Irodai munkáknál változó, talán valamivel több ahol le kell dolgozni.

2022. máj. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2# köszönöm. Bár nem akartam pontozgatni a válaszokat, de adtam most neked zöldet, mert igazságtalanul volt nullán a válaszod.
2022. máj. 13. 15:14
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Anyukám kereskedelemben van ott 8,5 óra a munkaidő. Férjem szerelő ott is. Én pénzügyes vagyok, közszférában 8,5 óra volt, most magyar cégnél vagyok itt 8 órát kell bent lenni.
2022. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Külföld. A férjemnek, míg bejárt irodába, le kellett dolgoznia az ebédidőt, most home office-ban akkor kezd, végez, mikor akar. Nekem a korábbi helyemen volt kb. 1 óra szünet, erre is kaptam pénzt, de tovább dolgoztam. (Tehát mondjuk 9 órát voltam ott, 9-et fizettek ki, de 1 órát nem dolgoztam.) Most 8-16-ig dolgozok, de kb. munka közben eszek, nincs igazán szünetem, de 1 órával előbb végzek, úgyhogy ez jobb.
2022. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!