Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így a COVID után, miért ilyen...

Így a COVID után, miért ilyen borzasztóan kevés a távmunka/100% home office állás még mindig? Irodai munkák esetén?

Figyelt kérdés

Néhány "menőbb" startup vagy szoftverfejlesztő cég kivételével alig találok ilyet, pedig folyamatosan keresek, és már sok állásinterjún túl vagyok.


Persze alapból csak olyan helyre interjúzom ahol "home office lehetőség" van, erről általában kiderül (ráadásul csak a több interjúkör végén), hogy hát ők max heti 1-2 nap home-officera gondoltak, én ilyenkor mondom h én heti 5 napra, és viszlát, megint elment az életemből fölösleges interjúzással 2 nap.



2022. máj. 16. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Hogy erted, hogy borzasztoan keves? LinkedIn-en most is van tobb ezer remote pozicio hirdetve.

Mennyi lenne a nem keves? Tobb tizezer/szazezer?

2022. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy adminisztráció, asszisztens munkakörben keresek

Aki programozó állást keres az valóban válogathat Linkedinen..


Az angol tudásom még hagy némi kívánnivalót, ezért külföldi állást nem vállalnék be.

2022. máj. 16. 17:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sscben érdemes próbálkozni ott rengeteg ilyen van
2022. máj. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Az a gond, hogy olyan munkakörben akarsz egész nap otthon hereverézni, ahol nem lehet egész nap otthon hereverézni.
2022. máj. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

A home office lehetőség egyfajta plusz a munkáltatók részéről, azért cserébe, mert a képességed/tudásod adod nekik. Az asszisztens pozícióban tulajdonképpen semmi olyan nincs ami "különlegessé" teszi így nem is nagyon van erre lehetőség.

Azért elég meredek elvárás a 100% HO....

Ráadásul így indítani... mert jó ha kiérdemled x idő után, de senki nem fog látatlanban így bízni benned.

2022. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értem ezt a mentalitást, hogy a HO egyfajta jutalom, amit ki kell érdemelni.

Ha engem megkérnek valamire egy határidővel és azt megcsinálom határidőre, akkor ezen felül mégis milyen fajta bizalom szükséges?


"Az asszisztens pozícióban tulajdonképpen semmi olyan nincs ami "különlegessé" teszi így nem is nagyon van erre lehetőség."


Látom nagyon nem vagy képben és lenézed az asszisztenseket mondjuk ez nem csoda hiszen mindenki így gondolkozik.

Adminok, asszisztensek, back office stb, megállna a cég működése ha nem lenne. A legtöbb cégvezetőnek kb fogalma sincs semmiről, ami a mindennapi működést érinti.


"Azért elég meredek elvárás a 100% HO...."


A COVID alatt mégis működött. Aztán ahogy "eltűnt" a covid, hirtelen minden visszaállt a régibe.


Ez nem is elvárás, hanem kötelező lenne. Mindenkinek jó, nemcsak az alkalmazottnak.

2022. máj. 18. 16:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább multiknál vagy SSC-kben érdemes próbálkozni.


Ez a bizalom dolog meg olyan, hogy velem szemben is volt, aki bizalmatlankodott, kérdezgette, hogy ezt vagy azt akkor biztos meg tudnám-e csinálni...végül nem csak ezért, de nem oda mentem dolgozni, a másik helyen pedig megadták nekem a bizalmat úgy, hogy amúgy eddig nem olyan területen dolgoztam, mint amire felvettek.

Egy új munkahely mindig kockázatot jelent a munkavállalónak, és a munkáltatónak is kockázatos új embert felvenni. Viszont erre van a 3 hónap próbaidő, hogy azalatt kiderüljön, mennyire elégedett a két fél.

2022. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Imádom egyébként, hogy mindig mindenki annyira tutira meg tudja mondani, hogy egy munkahelyet SZAKMAILAG mennyire ki kell érdemelni... aha, csak épp a tapasztalat nem ezt mutatja. Arról van szó, hogy minden segg hülye embert felvesznek mindenhova, elég, hogy EGYSZER szerencséje legyen és bejusson egy jó helyre, utána már elpotyautaskodhat évekig is. Jönnek a nagy ilyen olyan python programozók, SQL tudással, excelből profik, aztán a munkahelyen eredmény meg semmi. Ha egy munkahelyen felveszed az álarcot és mindenkinek nyalizol, mindenkit az egekbe magasztalsz, soha nem fognak elküldeni még akkor sem, ha hulladék vagy szakmailag. Épp ideje lenne már ezt a színjátékot befejezni. Uncsi.
2022. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!