Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan esetben jàr a tömegközle...

Olyan esetben jàr a tömegközlekedési bérlet térítés, ha Budapesten dolgozok és lakok, viszont az állandó lakcímem vidèken van és tartózkodási helynek nincs bejegyezve a budapesti cím?

Figyelt kérdés

Nyilván tudják, hogy nem vidékről

járok be, valószínűleg akkor fel sem vettek volna, ha azt mondom, valamint a belèpèsnèl is a papírokon megadtam a budapesti címem tartózkodási helynek, viszont a lakcímkártyámba nincs hivatalosan bejegyezve.


Volt egy általános tájékoztató, amiből azt vettem le, hogy helyiek nem kapnak, viszont nem tudom èn így nem-e megkaphatnám esetleg, hogy nem hivatalos a pesti címem.


Vélemények?



2022. máj. 16. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ilyenkor 4 jegyet térit a cég, mármint ha hazamegy a vidéki lakcimére

de ugyanúgy jár BKK bérlet is


szóval ezt konkrétan ott meg megkérdzeni, ezek a juttatások egyediek

2022. máj. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Vidéki bérletet térít kötelezően a munkáltató. Ha te mondjuk Budapesten laksz, akkor mire jó neked a solymári helyi bérlet?
2022. máj. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy az Mtv. alapján téríti a bérletet a munkáltató. A valóságban nagyon sok helyen nem térítenek semmit. Ezt meg kellett volna beszélni/kérdezni a belépésnél.


BKK bérlet sem jár mindenhol.


Vidékre meg max. a jegyedet térítik, bérletet tuti nem.

2022. máj. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, annyiban egészíteném ki még, hogy távolsági bérletet téríthet, ha környékbeli vagy, de ha pl. nyiregyházi vagy, akkor onnan nem fogsz naponta bejárni, és amikor hazamész, max. a jegyet térítik meg. Erre gondoltam az utolsó mondatban.
2022. máj. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!