Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok pénz ellenére is tényleg...

Sok pénz ellenére is tényleg van aki otthagy egy szakterületet?

Figyelt kérdés

Pl. IT-s volt, fejlesztő mert hallotta erre nagy a kereslet, jól fizet, de már tanulni sem szerette, nem érdekli, elvégzi a dolgát, de még a szuper fizetés sem teszi boldoggá???


Ilyen komolyan létezik??? Hogy egyszerűen a munka után nem tesz boldoggá hogy megvehetsz ami akarsz, minden nap étteremben kajálhatsz, elmehetsz nyaralni bárhová, könnyedén megveheted álmaid autóját, lakását stb. de mégsem tesz boldoggá???


Ez hogy lehetséges???



2022. máj. 18. 10:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Sok pénz ellenére is tényleg van aki otthagy egy szakterületet?"

Igen.


"de még a szuper fizetés sem teszi boldoggá???"

Látod, hogy nem.


"Ilyen komolyan létezik???"

Kapaszkodj meg, mert meredek lesz: igen, létezik olyan, hogy egy ember életének nem a pénz eszeveszett hajszolása az alfája és omegája.


"megvehetsz ami akarsz"

Egy szint felett ez már csak felesleges pénzszórás.


"minden nap étteremben kajálhatsz"

Rohadtul nem szeretek étteremben enni. Otthon, nyugalmas körülmények között, azt ehetem, amit csinálok, úgy, ahogy én szeretem, és nem megy át a kaja 5 kézen, mire hozzám kerül, ami COVID-os időkben nem utolsó szempont. ;-)


"elmehetsz nyaralni bárhová"

Ahová szeretek menni, oda így is el tudok jutni.


"Ez hogy lehetséges???"


Úgy, drága "barátom", hogy az életben sok olyan dolog van, aminek lehet örülni. Igen, vannak, akik ebből csak a pénzt tapasztalják meg, ami ráadásul nem is egy önálló termék, hanem csak egy segédeszköz, de igen, vannak, akik ennek örülnek. Más meg annak, ha napi 8 órában olyat csinálhat, amit szeret. Ami érdekli, ami leköti, netán még ki is kapcsolja. Lehet előhozakodni az éttermi kajákkal, meg a kényszeres tengerparti nyaralásokkal, de azért ne feledkezzünk meg róla, hogy a 20 perces éttermi evés nem biztos, hogy kompenzál 8 óra munkahelyi szopást. Mert étteremben enni, meg nyaralni nem napi 8 órát tesz ki, hanem annál sokkal kevesebbet.

És nem mellékesen mondom: más munkahelyen is ám adnak fizetést! Tudom, lehet, hogy neked most ez is újdonságként hatott.

2022. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ò hogyne lenne….én is elvállaltam egy új területet,ami bàr tudtam,hogy nagyobb felelősség,több stressz,valójában akkor derült ki mekkora is,amikor már bőven benne voltam, és hiába a nagyobb fizu, egyszerűen tönkretesz. Nincs időm semmire, folyton ideges vagyok,szabadidőmben sem tudok kikapcsolni, nagy a nyomás. Megpályáztam egy olyan állást,ami mindig is nagy álmom volt, de nem mertem belevágni vagy nem volt épp lehetőségem. Kevesebb fizetés,több utazás mégis azonnal mennék ha felvennének.Jelenleg a felvételi folyamat kellős közepén vagyok.
2022. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Èpìtőmérnök ismerősöm volt, hogy pályát váltott. Kivitelezésben kipróbált több céget is, de volt ahol napi 12 órát dolgoztak hétköznap és még havi 2 szombatot is legalább bent volt ha nem többet. Állítása szerint kifizetés rendesen, de az a sok túlóra, heti 40 óra helyett a heti 65-70 tönkre tette. Habar az épìtőipar nem buli mèrnökként, xarok a körülmények.
2022. máj. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Tanulság: Èpìtő ès építész mérnöknek ne menj !
2022. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
25%

Aki fizetésből él, az marhára nem fogja megvenni álmai autóját, lakását. Legfeljebb kevésbé fog éhezni mint a többi rabszolga.


Mondjuk ezt hiába magyarázzuk valakinek akinek az étteremben kajálás élete vágya... :D

2022. máj. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
#15 (tobb)millios fizetesekbol siman meg lehet venni ezeket.
2022. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
53%
15. Nem minden a pénz, hacsak nem ismered mit jelent a szeretet. Lehet sportautód, de egy régi autó többet is tud adni mint lóerő. ;)
2022. jún. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Kereshetsz milliókat is, ha minden nap gyomorideggel mesz be a munkahelyedre előbb utóbb ki fogsz égni.
2022. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!