Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lidl-ben voltam állásinterjun....

Lidl-ben voltam állásinterjun. Meghívtak látogatói napra.Ez mit takar?Ez olyasmi lehet,mint a próba munka?Vigyek magammal váltó ruhát dolgozni?Azt mondták olyan 3-4 órás elfoglaltságra számítsak

Figyelt kérdés

#Lidl #Látogatói nap
2022. máj. 20. 20:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%

Le kell rángatni a kamionról 33 raklap ásványvizet időre.

(azért 33, mert annyi fér egy nyerges félpótkocsira)

2022. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces kedvében van!Normálisan kérdeztem valamit,normális választ vártam.
2022. máj. 20. 20:37
 3/24 anonim ***** válasza:
36%
De szigorúan kézi békával, úgy, hogy a pót ki van emelve, a traktor meg leszintezve minimumra :D
2022. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%

Nálam a látogatói nap az volt, hogy végigvezettek a gyáron, megmutatták, hogy mit, hol gyártanak, milyen résztevékenységek vannak, hol lehet étkezni, stb.

Mondjuk ez nem kereskedelmi bolt volt, de gondolom, hasonló a szitu.


Olyan jogilag, hogy "próbanap", nem létezik. Ugyanis minden ledolgozott időre bérezés jár. Próbaidő létező fogalom, de azt csak munkaszerződés keretein belül lehet gyakorolni.


Az nem lehetetlen például, hogy egy leíró irodában, mielőtt felvesznek, meggyőződnek arról, hogy tényleg gyorsan, vakon tudsz-e gépelni. Ez ettől még nem próbanap. Hiszen nem konkrét munkát végzel, csak tesztelik a képességeidet, hogy jól tudjanak dönteni.


Nyilván egy hegesztővel ugyanezt nem tudják megcsinálni, mivel ahhoz előzetesen munkavédelmi stb. oktatást kellene tartaniuk. Hegesztő esetén majd a próbaidő alatt kiderül (ami már munkaviszony alatt van), hogy tényleg megfelel a feladatra, vagy sem.

2022. máj. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

... arról már nem is beszélve, hogy ha dolgoztatnának azon a napon az említett 3-4 órában, súlyos következményei is lehetnek, ha mondjuk éppen ott és akkor balesetet szenvedsz.


Ez nem így megy... Tehát szerintem nem ilyesmire kell készülnöd.

2022. máj. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Olyan jogilag, hogy "próbanap", nem létezik


De, létezik. Csak köteles a cég minimum efoba bejelenteni és kifizetni.

2022. máj. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
#4 Én hegesztő (is) vagyok, és kábé az a normális, hogy ha egyébként bejön nekik határtalan személyes varázsod, akkor leraknak pár lemezdarabot, hogy megadott varratparaméterekkel hegeszd készre próbadarabnak, és nem ritka, hogy röntgenre vagy törésre megy. Feláldozható ruhát, bőrkötényt, fejpajzsot, eljárásnak megfelelő minimál pisztolykarbantartó cuccot viszek ilyenkor nagy hátizsákban, mert általában ezekkel szoktak bénáskodni. Ezzel kábé fedem azt, ami miatt lehetne aggódni a gyakorlatban is, nem csak törvényhozói szemszögből. Munkavédelmi oktatás tíz percért a komolyan hagyjuk már kategória. Azért aki olyan suta, hogy tíz perc alatt tönkrevágja magát felügyelet alatt, az ránézésre nem jut addig, hogy próbát hegesszen.
2022. máj. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Igen ,én is arra gondoltam,hogy megmutattják pontosan a munka folyamatokat ezért kell hajnali 5-re menni.Ami furcsa hogy ez 4 órás elfoglaltság
2022. máj. 21. 07:45
 9/24 anonim ***** válasza:
71%

"Köszönöm az eddigi válaszokat.Igen ,én is arra gondoltam,hogy megmutattják pontosan a munka folyamatokat ezért kell hajnali 5-re menni.Ami furcsa hogy ez 4 órás elfoglaltság"


Gondolom az 5 órai kezdés már az első próba, sokan képtelenek korán kelni.

Az ilyen próbanapos helyeken szerintem sok emberen felsültek, hogy az első nap felében otthagyták őket így nem akarnak inkább kockáztatni. Készülj rá fel, ha lepakoltad a kamiont indulhatsz is kasszázni, ha meg lement a sor, irány árut utántölteni és így fog a napod elmenni. Sztárolják a lidlis fizut, de én max akkor csinálnám, ha ennek a dupláját adnák.

2022. máj. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell reggel menned, mert több időt tudnak rád fordítani, mint nyitvatartási időben. Így látod az előkészítő munkát is.
2022. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!