Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki dolgozott már Wolt...

Valaki dolgozott már Wolt vagy foodpanda futárként? Miért hagyta abba? Mik a tapasztalok?

Figyelt kérdés
Érdekel hogy mi volt a baj a két futárszolgálatnál mert sokszor új embereket látok a régiek meg eltünnek

2022. máj. 21. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok probléma van. Én csak FoodPandáztam, de van futár csoport Facebook-on. Ott megy minden nap az információ mindenről.


Alapvetően egyéni vállalkozónak kell lenned, ami fix kiadás havonta. Címpénzek megmaradtak évek óta vagy csökkentek. Médiában az megy, hogy havi 1 milliót megkeres egy futár, csak nem mondják, hogy napi 12-14 órákat kell ahhoz menni és tankolni, szervizelni stb is kell, ami mind a te költséged. Mivel te csak alvállalkozó vagy, saját eszközökkel kell dolgoznod, nem segít semmiben a futárcég.


Sokszor címre kell várni az étteremnél de már rég ottvagy. Sok helyen semmibe veszik a futárokat és éreztetik is velük.


Sokszor maguk ellen mennnek a szabályok, amiket lefektetnek.


Én konkrétan már vállalkozó voltam mikor belekezdtem, de annyira nem éri meg ha van más, amivel tudsz foglalkozni. Mellékesnek jó, de csak ezt tolni elég kiszámíthatatlan.


Például volt vidéken olyan, hogy 2,5 órás műszak alatt 1 címet vittem ki. A többi mind parkolás volt az éttermek előtt.


Jóidőben nyáron, jó, de ott a tél is illetve esős, szeles napok. Akkor is menni kell ha ebből akarsz élni.


Vannak még sztorik, de nem akarom ide ömleszteni. :)

2022. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én biciklis futár voltam a Foodpandánál.


Olyan soha nem volt, hogy 2,5 óra alatt 1 címet vittem ki, a legrosszabb 1 óra alatt 1,5 cím kivitele volt és akkor is csak azért, mert biciklivel óriási távot kellett megtennem. Nem, mert nem jött volna a cím.


Az a tapasztalatom, hogy minden költség kifizetése után ebbe beleértve a katát, bicikli javítást stb... az óránkénti 2800 nettót megkerestem, volt hogy 3000 felett.


Viszont ez nem fentartható munka, inkább alkalmi ha pont kirugnak vagy az én esetemben ha diák vagy, kell egy flexibilis sokat fizető munka, míg a szakmádban nem tudsz elhelyezkedni.


Ezt a rengeteg bicilikizést (napi több mint 100km) nem lehet örökké csinálni, plusz ha bármikor akármilyen egészségügyi problémád lesz abba kell hagynod és nem kapsz támogatást, meg persze nyugdíjjad sem lesz a KATA utáni adóból.

2022. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint nem lehet egész évre vetíthető átlag bevételről beszélni. Budapesten egy borús, esős napon megvan óránként a 3000 feletti összeg, de napos időben sokkal kevesebb a rendelés, olyankor a 2000 felettinek is "örülni" kell. Szerintem aki bringával megkeres havonta tisztán 250-300 ezret, az már tök ügyes. Ennél lényegesen többet keresni viszont csak úgy tudsz, ha fiatal vagy (30 alatti), edzett, jól tűröd a stresszt és a monotonitást, és hajlandó vagy a szabadidőd rovására heti 40 óránál többet dolgozni.


A 100 km feletti biciklizést, amit a #2-es ír, soknak tartom, szerintem csak az teker ennyit, aki napi 10 óránál többet dolgozik. Magam úgy tapasztaltam, hogy Budapesten, ha tudatosan odafigyelsz arra, hogy ne vállalj el hosszú címeket, óránként 6-8 km-t kell menni.


Így is fárasztó, hiszen gyakorlatilag minden nap egy kerékpártúra. Ha túlerőlteted magad, nemcsak komoly izomlázad lesz, hanem a térded is megsínyli. Alap, hogy többet kell költeni ennivalóra, és tudatosan oda kell figyelni a fehérjebevitelre. Menni kell rossz időben is, hiszen olyankor lehet a legjobban keresni. Bele kell törődni a sajátos időbeosztásba, hogy többnyire két szakaszban: ebéd- és vacsoraidőben jársz dolgozni, így a napodat szétszabdalja a futárkodás, és hogy anyagilag jobban jársz, ha nem hétvégén tartasz pihenőnapot. Ez a szociális életnek, párkapcsolatnak kissé keresztbe tesz.


Ahogy fentebb is írják, ez egy sok kényelmetlenséggel járó, alacsony presztízsű, lenézett, fizikailag és mentálisan is fárasztó munka. Amivel még csak nem is fogod igazán jól megszedni magad. A fluktuáció részben azért nagy, mert sokan túlbecsülik a kereseti lehetőséget és a saját fizikai teljesítőképességüket. Sokan pedig csak átmeneti megoldásként futárkodnak, amíg nem találnak nekik jobban tetsző munkát.


Főfoglalkozásúként kezdtem, fél éve másodállásban bringázom heti néhány órát. Átalányadózással évi kétmillióig adómentesen csinálhatom, így még oké.

2022. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!