Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kibuktam az egyetemről,...

Kibuktam az egyetemről, szerintetek amíg visszamegyek és befejezem addig tudnék valamilyen picit jobb munkát találni (ami nem gyári munka vagy eladói) csak érettségivel?

Figyelt kérdés
Sajna ez van, 180 kredittel (a kellő 210-ből) kibuktam, nem sikerült egy nehéz tárgy harmadjára sem. Érettségim van, felsőfokú angol nyelvvizsgám és jól is beszélem, illetve 4 hónapot dolgoztam irodában az OTP-nél kötelező szakmai gyakorlaton és 7 hónapot könyvelő gyakornokként egy másik cégnél. 1 évre elmegyek dolgozni, amíg vissza nem tudok menni az egyetemre. Van rá esély, hogy addig ne gyári munkásnak vagy hasonlónak kelljen elmenjek? Milyen fajta munkát tudnék szerintetek találni így, ami picit is jobb?
2022. máj. 25. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező!


17 éve dolgozom az Audi-ban mint, gyári munkás, és nincsen vele semmi bajom, olyan összegeket keresek vele, amit a legtöbb diplomás talán soha nem fog.

Nincsen semmi baj a gyári munkával, csak ki kell fogni egy jó helyet.


De hogy a kérdésedre is írjak valamit. Menjél el ételfutárnak. 1 évet ki fogsz bírni.

Sok sikert!

2022. máj. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Anyukám is gyári munkás 15 éve, ő az Eagle Ottawánál dolgozik. Én nem kizárólag a pénzt nézem, bár nyilván szeretnék jó fizetést majd és erre meg is lesz minden esélyem, de a munkakörülmények nem olyanok egy gyári munkában, amit saját magam számára el tudnék képzelni hosszú távon. Köszi azért!
2022. máj. 25. 08:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan állásokra, ahova végzős hallgatókat keresnek, jelentkezhetsz. De igazából bármire, amire a tanulmányaid és a gyakorlatod irányult.
2022. máj. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Én annak idején kibuktam az egyetemről. Túl nehéz volt a matek és nem volt segítségem, aki elmagyarázza.

Elkezdtem dolgozni, sima érettségivel, programozóként. Felvettek egy kis céghez, mert a tudásom az megvolt. Később dolgoztam multinál, ahol kérték, hogy csináljam meg a papírt. Akkor csináltam egy emelt érettségit a pontok miatt és levezeőn másik egyetemen simán megcsináltam a diplomát. A matek is ment, mert egyrészt már rengeteg segédlet volt a neten, ami elmagyarázta úgy, ahogy semelyik tanár nem volt képes, másrészt ez az egyetem nem vette olyan véresen komolyan a matekot, szóval 3-as voltam olyan matek tárgyakból, amikből anno megbuktam.


Tehát: meg lehet csinálni, a tudástól és szorgalomtól függ.


Ja, és ha jót akarsz magadnak, akkor valami kisebb egyetemre mégy. Sokkal könnyebb elvégezni és az értéke ugyanaz. Az ilyen BME, ELTE, DE csak persztizs és már csak azért is meghúznak, hogy szívassanak. Én a Nyíregyházin végeztem. A lőtéri kutyát sem érdekli, honnan van a diploma, csak hogy megvan.

2022. máj. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

#1

Biztos a jó fizetés és munkakörülmények miatt volt az a sok szakszervezeti vita, sztrájk.


#4

Ez IT szektorban igaz, de más szektorokban előfordul, hogy hátrányosan különböztetnek meg mert Corvinus/BME van a diplomádra írva.



A helyedben én megkeresném a volt feletteseim akinél a szakmai gyakorlatot csináltam és elmondanám nekik a helyzetet, hogy a késöbbiekben tervezes befejezni a diplomád de jelenleg így alakult. Hátha tudnak ajánlani egy állást.

Ha elutasító válasz érkezik, akkor is cèlszerűbb szakmai vonalon keresgélni. Jövőre nézve sokkal kifizetődőbb. Persze nehezebb lesz munkát találni mint diplomával, de azért nem lehetetlen.

Csinálj egy sablon e-mailt és küldd ki a jelentkezésed az összes szakmába vágó cégnek amit csak találsz. Még mindig jobban jársz ha 200-ból 199 elutasít és 1 felvesz, mintha valami nem szakmába vágó munkát kéne csinálnod.

2022. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Könyvelő gyakornokként milyen tapasztalatokat szereztél? Könyvelőasszisztensi állást pályázhatsz vele talán, pláne hogy jól beszélsz angolul.
2022. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!