Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy nem "informatikusbó...

Igaz, hogy nem "informatikusból" van hiány hanem MAGASAN KÉPZETT hálózatmérnökből/szoftverfejlesztőből/adatbázis adminisztrátorból?

Figyelt kérdés

[link]


Mindenhol megy ez a greenfox és tsi. képzés, de a kommentek között is írják, hogy ezek kódbuherátorok és én is ennek tartom az ilyen - egyébként méregdrága - képzéseken végzett embereket.


Nekem egyébként gazdinfó BSc-m van, valamennyire értek az SQL-hez, de már egy fibonacci-szám számítást sem tudnék gugli nélkül leprogramozni Java-ban, pedig tanultam én C,C++, Java, Python stb. nyelveket, adatelemző szoftvereket, de mindenből felületes a tudásom, felejtettem is és sok idő kellene míg komolyabb szintre rázódnék (egy türelmes és bizalmas mentorálással), ráadásul az angolom is elég gyenge (max B1 szint).

Ez alapján nekem milyen lehetőségem lenne az it szektorban? (jelenleg nem abban dolgozom)


Ha semmi esélyem, akkor tényleg kamu ez a "hiány van informatikusból, tanuljon mindenki informatikusnak" duma! És azért írtam ki ezt a kérdést, mert nekem már nagyon elegem van ebből a demagóg hitegetésből és ámításból, hogy bárkiből lehet jól fizetett informatikus. Mintha a fiatalok előtt szándékosan húzogatnák a mézesmadzagot, hogy utána 0 önbizalmuk legyen, ha mégis kudarccal végződne az "ájtí" karrierjük. Én ezt látom jelenleg.


Valaki írja már le röviden, de velősen, hogy mi az igazság most az IT szektorban és tényleg milyen szinten, milyen - munkáltatók oldaláról nézve - kompromisszumok jeleiként mutatkozik meg az informatikus hiány?


Köszi.



2022. máj. 25. 19:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
4 diplomám és egy okj-m van, kéne mindhez a google, hogy alapszinten elboldoguljak, ha csak azzal kéne foglalkozzak, amiről a diploma szól. Régen volt, elfelejtettem ill. ennyi volt az oktatás színvonala. Viszont nem tettetem a hülyét, hogy miért nem fognak egyik szakmámban sem foglalkoztatni.
2022. máj. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%
#7 minden elismerésem, hogy csináltad? :D
2022. máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
79%
Pld nalunk nem varnak el semmi diplomat semmi okjt, 1-2 ev tapasztalat vagy hasonlo tudas kell egy viszonylag uj programozasi nyelvben... Rozsdas kodot kell irni, ismered?
2022. máj. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
39%
Olyanbol nincs hiány akinek a max tudása egy "show int" parancsban kimerül, ccnp vel már más a helyzet.
2022. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 xp ali ***** válasza:
100%
Igaz. Seniornak Juniorok jelentkeznek, juniornak meg alkalmatlanok.
2022. jún. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is, átlagos informatikusokból sok van. Profiból van kevés. A cégeknek általában a profik kellenek. Mert ők gyorsan és pontosan dolgoznak, minden problémát hatékonyan meg tudnak oldani. Ki tudják termelni az egységnyi idő alatt elvárt bevételt a cégnek.

A fizetési igény is fontos. Két profi közül azt fogják előnyben részesíteni, amelyik kevesebbért dolgozik. Szintén azért, mert a cégnek a profit a fontos.

Ha nem találnak olyan profit, akinek a fizetési igényét még tolerálni tudják, akkor tovább hirdetik az állást.


Átlagos tudással és kevés gyakorlattal kis, néhány fős cégeket érdemes megcélozni, mert ezek még hajlandóak lehetnek kompromisszumot kötni. Ha éppen még elég a tudásod a munka elvégzéséhez és nem kérsz sokat, akkor felvesznek. Gyakorlat szerzésre jó.

2022. aug. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!