Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatt szabadság...

Felmondási idő alatt szabadságot szeretnék kivenni, de a főnök nem akarja kiadni. Kötelező-e kiadnia, ha kérem tőle?

Figyelt kérdés

Felmondtam 2022 05 25 napján munkavállalói rendes felmondással. 21 nap alap szabadságom van, ebből 5-öt már kivettem korábban. Az időarányos maradék 5 nap (175 nap telik el addig az évből, 21/365*175=10,068). Pénzben kifizetné, ha nem adná ki.

7 nappal rendelkezik a munkavállaló.

Ha 15 nappal előre jelzem írásban ezt a 5 napot, akkor kénytelen kiadnia nekem a főnököm szabály szerint?



2022. máj. 28. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Kérdés, hogyan vetted ki a korábbit, mert 7 napot, max két részletben köteles a kérésed szerint. Ha megvolt már kt külön alaklom, mondhatja, hogy bocs.
2022. máj. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Kerdezd meg tole ha elmesz tappenzre es meg a szabikat is ki kell fizetnie akkor annak orulni fog?
2022. máj. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

@#1: Korábban úgy vettem ki, hogy 1 nap, 3 nap, 1 nap. Akkor eszerint még 4 napra tudja rámondani, ha nagyon vissza akarja tartani a szabadságom, hogy elfogadható?


@#2: Persze, ezt tudnám csinálni. De én a szabadság jogszerű kiadását kérdeztem, nem, hogy milyen lehetőségem van táppénzre, vagy hogy kell a főnököt ergo megfenyegetni

2022. máj. 28. 11:21
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Semmilyen jogi lehetoseged nincs. A szabadsagot a munkaltato adja ki. Ha nem akarja kiadni akkor nem fogja. Foleg hogy utalt ra hogy inkabb kifizeti.


Te mondtal fel, te "hagyod szarban" őket. Nekik kell a helyedre embert keresni es betanitani.


Semmilyen birosag nem buntetne meg oket mert ledolgoztatja a 30napot fullra majd kifizetne a bent maradtakat. Siman hivatkozik ra hogy a tobb munka es az uj betanitas miatt szükség volt rad.

2022. máj. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

@#4: 7 nappal a munkavállaló rendelkezik, a többit adja ki a munkáltató, amikor akarja

"A munkaviszony első három hónapját kivéve a munkavállaló jogosult arra, hogy hét munkanap

szabadságot – év közben kezdődő munkaviszony esetén ennek arányos részét – legfeljebb két

részletben a kérésének megfelelő időpontban adjon ki a munkáltató"


És megbüntetné e a bíróság a munkavállalót, ha ő jelzi, hogy elmegy szabadságra 15 nappal előbb, el is megy rá, hiába mondta a munkáltató, hogy nem járul hozzá? A munkavállaló meg mondja, hogy előbb kellett volna készülni a lehetséges felmondásra

2022. máj. 28. 11:36
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Minden másra ott a táppénz:) elvégre magyarok vagyunk, munkahelyi stressz 2 hét all inclusive
2022. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Nezd, ha be is tartod a 15napos jelzest es nem adja ki a szabadsagot mert nem akarja hanem kifizeti, akkor feljelented? Elmesz pereskedni egy ilyen ugyben? Meg ha jogos is a dolog nem fogjak elmarasztalni mert hivatkozni fog hogy serelem erte volna ha kiesel a munkabol mert nem lett volna aki betanitja a helyedre levo kollegat.


Szoval teljesen felesleges itt kamu kerdeseket kiirni. Latszik hogy a szokasos troll vagy, aki feltesz egy kerdest amire amugy pontosan tudja a valaszt.

2022. máj. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Kivettel a 7napodbol 5ot, nem tudom mit magyarazol. Milyen tovabbi 5ot akarsz? Vagy 3et


Mar kaptal valaszt, ha nem akarsz dolgozni akkor menj tappenzre. Teljesen lenyegtelen hogy jogilag megteheti e hogy kiadja vagy sem. Plane ha utana kifizeti.


Es oda irok ahova akarok, nekem te nem pofazol te kis troll bohoc. Ha ennyire okos vagy es mindent is tudsz minek kerdezel? Szarhazi

2022. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

"7 nappal a munkavállaló rendelkezik"


Kiragadtál egyetlen mondatot kb. 140 törvényből és rendeletből ami a munkajoghoz tartozik. Van lehetősége arra hogy adja ki a maradék két napodat hanem kifizeti pluszba a végén.

2022. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

@#9: Semmiképp nem vettem ki a 7ből 5-öt, mivel 2 részletben kell maximum kivenni a 7 napot. 3 részletben vettem ki 5 napot


#@10: Lehet, hogy kiragadtam, ezért kérdeztem, hogy mi más tartozik bele ebbe a helyzetbe. Te tudod idézni?

2022. máj. 28. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!